Iga Świątek "robotem"? Kibic wyjaśnił niezwykłe przygotowania Polki

- Wygląda na to, że Świątek medytuje. Wydaje się zrelaksowana. To chyba część jej przedmeczowych rytuałów. Nie mam jednak pojęcia, co to za urządzenie - powiedział jeden z komentatorów, gdy zobaczył, w jaki sposób polska tenisistka przygotowuje się do meczu.

Iga Świątek wygrała w tym roku już pięć turniejów z rzędu - w Dosze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie i Rzymie. Teraz polska tenisistka bierze udział w Rolandzie Garrosie. W poniedziałek 20-latka pokonała  Qinwen Zheng 2:1 (6:7, 6:0, 6:2) w 1/8 finału i awansowała do kolejnej rundy. 

Zobacz wideo Z Raszyna na tenisowe salony. "Iga Świątek przebiła księcia Józefa Poniatowskiego" [Reportaż]

Zaskakujący rytuał Świątek. Komentatorzy nie mieli pojęcia, co robi Polka

Na oficjalnym profilu telewizji Tennis Channel na Twitterze zostało opublikowane ciekawe nagranie. Film przedstawia Igę Świątek, która w zaskakujący sposób przygotowywała się do meczu z Qinwen Zheng. Komentatorzy nie potrafili rozpoznać urządzenia, z jakiego korzystała reprezentantka Polski. - Świątek leży na ręczniku, do czoła ma przyczepioną elektrodę. O co w tym wszystkim chodzi? - zapytał jeden z nich. 

- Wygląda na to, że Świątek medytuje. Wydaje się zrelaksowana. To chyba część jej przedmeczowych rytuałów. Nie mam jednak pojęcia, jakiego urządzenia używa. Wygląda jak elektryczna stymulacja - odpowiedział drugi komentator. 

Zaskakujący sposób przygotowań do meczu w żartobliwy sposób skomentowali kibice. "To robot", "Instalują jej kartę SIM z informacjami, jak wygrać każdy mecz", "To dowód na to, że kosmici istnieją" - czytamy na Twitterze. 

Okazało się, że jeden z fanów prawdopodobnie rozpoznał urządzenie, z jakiego korzysta Iga Świątek. Jego zdaniem jest to system OmegaWave, który służy do obiektywnej oceny poziomu zmęczenia oraz gotowości do dalszego wysiłku. Przyrząd informuje użytkownika o pracy układu krwionośnego i nerwowego, dzięki czemu w łatwy sposób można dostosować intensywność treningu. Nie jest jednak pewne, że Świątek korzysta z tego urządzenia. Nikt z otoczenia Polki nie potwierdził domysłów kibica

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Iga Świątek po pokonaniu Qinwen Zheng awansowała do ćwierćfinału French Open, w którym zmierzy się z Amerykanką Jessicą Pegulą. Spotkanie rozpocznie się w środę o 13:30. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA