Znamy godzinę meczu Igi Świątek o półfinał Roland Garros

W środowe południe rozpocznie się rywalizacja o półfinał tegorocznego Roland Garros. Iga Świątek zagra w drugim meczu na korcie centralnym. Oznacza to, że jej pojedynek z Jessicą Pegulą powinien ruszyć między 14:00 a 15:00.

Iga Świątek (1. WTA) jest zdecydowaną faworytką tegorocznego Roland Garros. Polka zameldowała się już w ćwierćfinale turnieju. W 1/8 finału po trzy setowym boju 20-latka pokonała Chinkę Zheng Qinwen (74. WTA) 6:7, 6:0, 6:2. 

Zobacz wideo "Zawieszam rękawice (ale tylko na chwilę) na kołku. Nie będzie przeskakiwania z MMA do boksu"

Iga Świątek zagra w drugim meczu dnia o półfinał

Kolejną tenisistką, która stanie na drodze pierwszej rakiety świata jest Jessica Pegula (11. WTA). Walczące o awans do półfinału zawodniczki zaprezentują się w środę jako drugie na korcie centralnym, a początek ćwierćfinałów Rolanda Garrosa o 12.00. To oznacza, że mecz Świątek ruszy prawdopodobnie między 14:00 a 15:00. 

Mężczyźni 9:1 kobiety. Tenisistki żądają równouprawnienia na Roland GarrosMężczyźni 9:1 kobiety. Tenisistki żądają równouprawnienia na Roland Garros

Pojedynkiem otwierającym 1/4 finału French Open będzie mecz Rosjanek - Weroniki Kudiermietowej z Darią Kasatkiną. I to będzie ważne starcie w kontekście dalszej drogi Świątek. Z tej pary zostanie bowiem wyłoniona półfinałowa rywalka dla zwyciężczyni "polskiego" meczu w ćwierćfinale.

Dalsza rywalizacja w turnieju będzie bardzo ciekawa, bo 21-letnia Polka jest jedyną zawodniczką z czołowej dziesiątki rankingu WTA, która pozostała w grze o końcowy triumf. Z drabinki wynika, że Świątek w finale może zmierzyć się ze zwyciężczynią par ćwierćfinałowych dolnej drabinki kobiet: Trevisan – Fernandez oraz Gauff – Stephens.

Jeśli chodzi o ten pierwszy mecz, to Leylah Fernandez wydaje się faworytką. Przynajmniej na to wskazywałaby jej pozycja w rankingu, bowiem Kanadyjka jest sklasyfikowana na 18 pozycji. Zdecydowanie niżej znajduje się jej rywalka, Martina Trevisan - 59 miejsce w rankingu. Spoglądając na drugie spotkanie, to na wyższej lokacie w klasyfikacji znajduje się Cori Gauuf - 23. To właśnie Amerykanka wydaje się faworytką tego starcia, szczególnie że jej rywalka, Sloane Stephens zajmuje dopiero 64 pozycję w rankingu tenisistek.

Roland Garros. Pary ćwierćfinałowe kobiet

  • Iga Świątek (1. WTA) - Jessica Pegula (11. WTA)
  • Weronika Kudermetowa (29. WTA) - Daria Kasatkina (20. WTA)
  • Martina Trevisan (59. WTA) - Leylah Fernandez (18. WTA)
  • Cori Gauff (23. WTA) - Sloane Stephens (64. WTA)
Więcej o: