Rosolska wyrównała najlepszy wynik w Roland Garros. Ćwierćfinał był blisko

Polsko-nowozelandzki duet Alicja Rosolska i Erin Routliffe nie awansował do ćwierćfinału debla French Open, przegrywając 7:6, 5:7, 5:7 z węgiersko-belgijską parą Anna Bondar - Greetje Minnen. Mimo to Polka wyrównała najlepszy wynik na kortach w Paryżu w historii rozgrywek deblowych.

Alicja Rosolska i Erin Routliffe do tej pory nie miały większych problemów w rywalizacji deblowej we French Open. Polsko-nowozelandzki duet najpierw wygrał w pierwszej rundzie 6:2, 7:5 z amerykańsko-australijską parą Nicole Melichar-Martinez - Ellen Perez, a potem ograł 6:2, 6:2 amerykańsko-białoruski duet Kaitlyn Christian - Lidzija Morozowa. Mecz w ramach trzeciej rundy okazał się, jak do tej pory, najtrudniejszą przeprawą.

Alicja Rosolska nie zagra w ćwierćfinale debla na Roland Garros. Ale to najlepszy wynik w karierze

Alicja Rosolska i Erit Routliffe rozpoczęły pierwszego seta od wygrania gema po swoim serwisie, ale w trzecim gemie zostały przełamane przez Annę Bondar i Greetje Minnen. Polsko-nowozelandzki duet odpłacił się tym samym w czwartym gemie, wyrównując wynik seta (2:2), natomiast później nie przełamał przeciwniczek ponownie, przez co set musiał się rozstrzygnąć w tie-breaku. W nim lepsza okazała się Alicja Rosolska, która wygrała 7:4.

Drugi set rozpoczął się od przełamania ze strony polsko-nowozelandzkiej pary i do ósmego gema pojedynek był niezwykle wyrównany. Wtedy jednak Alicja Rosolska i Erit Routliffe zostały przełamane przy własnym serwisie, a w kolejnym gemie rywalki obroniły break pointa. Dziewiąty gem trwał ponad pięć minut, który ostatecznie wygrał węgiersko-belgijski duet. Rosolska i Routliffe starały się doprowadzić do tie-breaka i obroniły dwie piłki setowe, ale trzeciej już się nie udało i tenisistki przegrały seta 5:7.

Rosolska i Routliffe szybko obroniły się przed przełamaniem w trzecim secie i wyrównały stan meczu po dwóch gemach. W trzeciej partii Bondar i Minnen skutecznie uniknęły pierwszego break pointa, ale finalnie zostały przełamane i polsko-nowozelandzki duet objął prowadzenie 2:1. Wydawało się, że Alicja Rosolska pewnie zmierza po awans do ćwierćfinału, ale od stanu 4:2 na korcie grały już tylko rywalki. Bondar i Minnen dwukrotnie przełamały przeciwniczki i finalnie wygrały 7:5.

Tym samym Alicja Rosolska wyrównała swój najlepszy wynik w deblu we French Open - wcześniej osiągnęła trzecią rundę Wielkiego Szlema w Paryżu w 2013 i 2017 roku. Tym samym najlepszym wynikiem Polki w historii występów w deblowych turniejach wielkoszlemowych pozostaje półfinał Wimbledonu z Abigail Spears w 2018 roku.