Została tylko Iga Świątek. Reszta zawodniczek z TOP 10 już nie gra w Roland Garros

Już tylko jedna zawodniczka z dziesiątki najwyżej rozstawionych w Roland Garros została w turnieju. Jest nią Polka Iga Świątek. Jako ostatnia z "10" odpadła Hiszpanka Paula Badosa.

Paula Badosa (4. WTA) była obok Igi Świątek, jedyną zawodniczką, która została z "10" najwyżej rozstawionych w turnieju. Wcześniej bowiem odpadła Aryna Sabalenka, która przegrała z Włoszką Camilą Giorgi 6:4, 1:6, 0:6. Z Sabalenką lub Badosą, Iga Świątek mogła zmierzyć się dopiero w półfinale.

Rewelacyjna Qinwen Zheng rywalką Igi Świątek w 1/16 finałuRewelacyjna Qinwen Zheng rywalką Igi Świątek w 1/16 finału

Badosa poddała mecz w drugim secie

Paula Badosa w III rundzie zmierzyła się z Rosjanką Weroniką Kudiermietową (29. WTA). Z zawodniczką tą grała dotychczas pięć razy i aż trzy mecze przegrała. Teraz Hiszpanka nieźle zaczęła spotkanie, bo przełamała rywalkę i wygrała swoje podanie. W trzecim gemie miała cztery szanse na podwójne przełamanie, ale ich nie wykorzystała. Od tego momentu Rosjanka wygrała aż pięć gemów z rzędu.

Po przegranym pierwszym secie Badosa poprosiła o przerwę medyczną. Narzekała bowiem na uraz nogi. Po pomocy od fizjoterapeutki kontynuowała grę. W trzecim gemie drugiego seta Hiszpanka przy stanie 1:1 przegrała swoje podanie do 15. Chwilę później poddała mecz. Do tego momentu Badosa miała 13 winnerów i 21 niewymuszonych błędów. Natomiast Kudiermietowa miała odpowiednio 17 kończących uderzeń i tyle samo niewymuszonych błędów.

Rosjanka w IV rundzie zmierzy się ze zwyciężczynią meczu: Madison Keys (22. WTA) - Elena Rybakina (16. WTA).

Po odpadnięciu Badosy Iga Świątek jest jedyną zawodniczką z "10" najwyżej rozstawionych w turnieju.

Iga Świątek: Zrobiłam kilka błędów, które nie pojawiały się wcześniejIga Świątek: Zrobiłam kilka błędów, które nie pojawiały się wcześniej

Wcześniej odpadły: turniejowa "2" Czeszka Barbora Krejcikova (w I rundzie przegrała z Francuzką Diane Parry), "4" Greczynka Maria Sakkari (w II rundzie z Czeszką Karoliną Muchovą), "5" Estonka Anett Kontaveit (w I rundzie z Australijką Ajlą Tomljanović), "6" Tunezyjka Ons Jabeur (w I rundzie z Magdą Linette), "8" Czeszka Karolina Pliszkowa (w II rundzie z Francuzką Leolią Jeanjean), "9" Amerykanka Danielle Rose Collins (w II rundzie ze swoją rodaczką Shelby Rogers) i "10" Hiszpanka Garbine Muguruza (w I rundzie z Estonką Kaią Kanepi).