19-letnia rewelacja Roland Garros kolejną rywalką Igi Świątek

Qinwen Zheng zmierzy się z Igą Świątek. Chinka wygrała z Alize Cornet w 1/16 finału Roland Garros. Francuzka nabawiła się urazu i w trakcie drugiego seta skreczowała mecz. Spotkanie Polki z Chinką zaplanowano w poniedziałek.

Chinka od początku dominowała na korcie w meczu z Cornet. W pierwszym secie gładko rozprawiła się z Francuzką 6:0, a w drugim secie potwierdziła swoją dobrą postawę. Jednak tuż przed czwartym gemem Cornet zaczęła się skarżyć na problemy ze zdrowiem. 32-latka poprosiła o pomoc medyczną, jednak ta nie została jej udzielona. Ostatecznie opuściła kort ze łzami w oczach, informując o poddaniu spotkania. Tym samym Zheng 30 maja zmierzy się z liderką rankingu, Iga Świątek.

Qinwen Zheng jest rewelacją paryskiego turnieju. Chinka pokonała m.in., byłą mistrzynię French Open Simonę Halep 6:2, 2:6, 6:1. 19-latka z Wuhan zajmuje dopiero 74. miejsce w rankingu WTA. Zheng już w marcu miała okazję spotkać z inną Polką, Magdą Linette. Podczas turnieju w Miami nasza tenisistka pokonała 19-latkę z Wuhan 7:6 (7:4), 6:4.

Z kolei Świątek w walce o awans do 1/8 finałów pokonała Czarnogórkę Dankę Kovinić 6:3, 7:5. Dla naszej tenisistki była to 31. wygrana z rzędu. Wcześniej pokonała Ukrainkę Łesię Curenko 6:2, 6:0. Przypomnijmy, że Polka w przeszłości wygrała paryski turniej. W 2020 roku, nasza tenisistka pokonała w finale Sofię Kenin 6:4, 6:1.