Świątek po meczu podeszła do kamery. Nawiązała do finału Ligi Mistrzów

"Real Madryt czy Liverpool?" - zapytała po meczu z Danką Kovinić Iga Świątek. Polka, która awansowała do IV rundy French Open zapewniła, że wieczorem obejrzy finał Ligi Mistrzów.

- Rywalka wykorzystywała moją siłę, przez co czasami nie opłacało mi się grać z pełną prędkością i podejmowałam za dużo ryzyka. W drugim secie postanowiłam nieco zmienić taktykę, ale w końcówce przyszło trochę błędów i zawahania. Żałuję, że straciłam swoje serwisy, ale z drugiej strony cieszę się, że udało mi się skoncentrować w decydującym momencie i skończyć ten mecz w dwóch setach - tak mecz III rundy French Open z Danką Kovinić podsumowała Iga Świątek.

Zobacz wideo "Zawieszam rękawice (ale tylko na chwilę) na kołku. Nie będzie przeskakiwania z MMA do boksu"

Polka pokonała zawodniczkę z Czarnogóry 6:3, 7:5 i awansowała do IV rundy wielkoszlemowego turnieju. Sobotni mecz był jednak dla Świątek najtrudniejszy w tegorocznym French Open. 

Kluczowy moment nastąpił w drugim secie. Świątek prowadziła w nim 4:1 z przewagą dwóch przełamań. W pewnym momencie jej gra nagle się rozsypała. Polka straciła przewagę, przegrała cztery gemy z rzędu i była o krok od przegranego seta. Na szczęście w decydującym momencie to Świątek zachowała więcej zimnej krwi.

Świątek: Real Madryt czy Liverpool?

- Nie powiedziałabym, że winą był słabszy pierwszy serwis. Bardziej to kwestia kończenia akcji. Był moment, w którym czułam, że dana piłka powinna być ostatnia, że powinnam ją agresywniej zaatakować, a tego nie robiłam. Nie do końca dobrze też się ustawiałam, nie miałam odpowiedniego dystansu. Ale to są drobiazgi, które już jutro można poprawić, więc nie przejmuję się tym - skomentowała Świątek w rozmowie z Eurosportem.

Na koniec Polka zdradziła plany na najbliższy czas. - Nie powiem, co będę robiła i gdzie pojawię się jutro, ale dziś będę oglądała finał Ligi Mistrzów. Zapowiada się ekscytujący wieczór - powiedziała Świątek, która chwilę wcześniej zadała pytanie "Real Madryt czy Liverpool?", pisząc je na kamerze realizatora transmisji.

Tegoroczny finał Ligi Mistrzów odbędzie się właśnie w Paryżu. Świątek obejrzy go jako zawodniczka, która wygrała 31 meczów z rzędu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA