Serio trwaj, bo jesteś piękna. Tak mogłaby powiedzieć Iga Świątek. I trwa

Iga Świątek nadal nie przestaje wygrywać. Polska tenisistka pokonała Dankę Kovinić 6-3, 7-5 w III rundzie Rolanda Garrosa. Dla 20-latki było to 31. zwycięstwo z rzędu.

Iga Świątek po dwóch bardzo szybkich meczach podczas wielkoszlemowego Rolanda Garrosa, musiała dać z siebie nieco więcej podczas starcia z Danka Kovinić. Pierwszy set odbył się po myśli Polki, jednak w kolejnym jej rywalka postawiła się i udało jej się doprowadzić do stanu 5:5 w gemach. Później 20-latka zdołała jednak nie popełnić już błędu i drugi set zakończył się wynikiem 7:5.

Iga Świątek i Rafael NadalJohn McEnroe docenił Świątek. "Jest niesamowitą sportsmenką"

Niesamowita passa Igi Świątek trwa. Coraz bliżej wyrównania rekordu

Ostatni raz polska zawodniczka straciła więcej niż 3 gemy w secie podczas turnieju WTA w Rzymie, gdzie musiała rywalizować w tie-breaku z Emmą Raducanu (13.05). Później wszystkie jej rywalki nie mogły przebić bariery dwóch wygranych gemów z Polką w jednym secie.

Dzięki wygranej Świątek ma już na swoim koncie 31. triumfów z rzędu, co stanowi czwarty najlepszy wynik w światowym tenisie po 2000 roku. Jeżeli Polka zwycięży w kolejnym meczu, to zrówna się w klasyfikacji najdłużej trwających serii z Justine Henin (32. wygrane z rzędu). Gdyby za to 20-latka wygrała cały turniej, to wyrównałaby rekord Venus Williams (35. wygranych z rzędu) i przeskoczyła w zestawieniu Serenę Williams (34. wygrane z rzędu).

Co więcej, jak wyliczył "OptaAce", Świątek jest czwartą zawodniczką w erze Open, która wygrała 17 na 19 pierwszych meczów podczas Rolanda Garrosa. Wcześniej udało się to tylko Margaret Court, Chris Evert i Monice Seles.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rafael Nadal, Iga Świątek i Novak DjokovićWilander o Świątek: Nigdy wcześniej nie widziałem takiego potencjału u kobiety

Iga Świątek jest zdecydowaną faworytką do wygrania tegorocznego Rolanda Garrosa. Polska tenisistka w tym sezonie triumfowała już podczas turniejów WTA w Dausze, Miami, Indian Wells, Rzymie oraz Stuttgarcie. W kolejnej rundzie zmagań w Paryżu zmierzy się w wygraną meczu Qinwen Zheng - Alize Cornet.