Iga Świątek zaczarowała rywalkę. Riske stała i się patrzyła [WIDEO]

W II rundzie Roland Garros Iga Świątek nie dała szans Alison Riske (WTA 43) i pewnie pokonała Amerykankę 6:0, 6:2. W jednym z gemów pierwszego seta Polka popisała się kapitalną akcją, w trakcie której jej rywalka stanęła, wiedząc, że i tak nie ma szans na odbiór piłki.

W drodze po 30. zwycięstwo z rzędu i III rundę Rolanda Garrosa Iga Świątek była zdecydowaną faworytką. Oba dotychczasowe mecze z 43. tenisistką świata Alison Riske Polka wygrywała. I tym razem nie było inaczej.

Iga Świątek show. Popisowe zagranie Polki. Riske była bezradna

W pierwszym secie 20-latka całkowicie zdominowała rywalkę, wygrywając tę odsłonę spotkania do 0. Polka niemal nie popełniała błędów, oddając Amerykance zaledwie siedem punktów. Dominacja Świątek była widoczna na każdym etapie gry. Silną stroną 20-latki był serwis i niezwykle agresywny forehand, o którym po meczu wspominał Mats Wilander. Były tenisista przyznał, że jest to ogromny atut oraz przewaga Świątek nad pozostałymi rywalkami. Żadna z przeciwniczek nie wie, w jaki sposób i w którą stronę kortu zaserwuje liderka światowego rankingu. Ekspert zauważył również, że takie umiejętności posiada zarówno Rafael Nadal, jak i Novak Djoković, ale w kobiecym tenisie jest to niespotykane.

Iga ŚwiątekIga Świątek zagra z Danką Kovinić. To może być kolejny szybki mecz

Wspomniany agresywny forehand można było zaobserwować w jednej z akcji pierwszego seta. Wideo z niesamowitym zagraniem Polki zamieszczono na oficjalnej stronie Roland Garros na Twitterze. Na filmie widać, jak od razu po serwisie Polka przejmuje kontrolę nad rywalką, rozbijając ją po całym korcie. Riske była bezradna. Z kolei 20-latka raz za razem popisywała się mocnymi zagraniami.

Świątek gra w tym turnieju bardzo agresywnie, a jej forehand stają się jej kluczową bronia. Po jednym z zagrań piłka osiągnęła nawet 127 km/h. Jak zauważył dziennikarz Sport.pl Łukasz Jachimiak, Świątek gra tak mocno, jak niegdyś Serena Williams. Co więcej, piłka osiągnęła nawet wyższą prędkość niż po uderzeniu Rafaela Nadal.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Simona Halep przegrała z Qinwen ZhengKoszmarny mecz Simony Halep. Wielka rywalka Świątek bezradna z 19-latką

W drugim secie również nie brakowało świetnych zagrań Świątek. Mimo to jej rywalka nie poddawała się - Riske udało się wygrać aż dwa gemy. Ostatecznie Amerykanka musiała uznać wyższość liderki światowego rankingu, która odniosła swoje 30 zwycięstwo z rzędu i awansowała do trzeciej rundy turnieju. Na kolejnym etapie rozgrywek 20-latka zmierzy się z Danką Kovinić