Dramat Simony Halep. Wielka rywalka Świątek bezradna z 19-latką

Już w II rundzie wielkoszlemowego turnieju Roland Garros odpadła Simona Halep. Zwyciężczyni zmagań w Paryżu z 2018 roku przegrała z 19-letnią Chinką Qinwen Zheng 2:6, 6:2, 1:6.

Qinwen Zheng (74. WTA) jest kolejną zawodniczką przed 20-rokiem życia, która triumfowała nad Simoną Halep (19. WTA) podczas Roland Garros. W poprzednich latach doświadczona Rumunka przegrywała także z Igą Świątek (19 lat) oraz Amandą Anisimovą (17 lat).

Hubert Hurkacz podczas turnieju w MadrycieHubert Hurkacz zagra z Davidem Goffin na Roland Garros.

Kolejne zaskoczenie podczas Rolanda Garrosa. Simona Halep odpadła z turnieju

Halep lepiej weszła w to spotkanie i już na samym początku przełamała podanie Zheng, a finalnie wygrała pierwszego seta 6:2. Wówczas mogło się wydawać, że 30-latka jest na dobrej drodze do zwycięstwa, lecz kolejny set wygrała Chinka takim samym wynikiem punktowym, a w decydującym secie zdominowała Halep i triumfowała 6:1.

W czasie trzeciego seta Rumunka miała problemy zdrowotne i na korcie pojawili się lekarze. Halep zdołała dograć mecz do końca, lecz nie dała już rady pokonać Zheng. Dla 19-letniej zawodniczki z Chin jest to dopiero drugi strat w turnieju wielkoszlemowym, a zarazem największy sukces w karierze. Eksperci zauważają, że jej kariera rozwija się w błyskawicznym tempie.

Porażka Halep była kolejnym zaskoczeniem podczas Rolanda Garrosa. Wczoraj z turnieju niespodziewanie odpadła Karolina Pliskova (8. WTA), która przegrała z Francuzką Leolią Jeanjean (227. WTA) 2:6, 2:6. Tegoroczny turniej w Paryżu nie jest zresztą udany dla faworytek, ponieważ poza grą są jeszcze Maria Sakkari (porażka z Katerinie Muchovą 6:7, 6:7), Ons Jabeur (porażka z Magdą Linette 3:6, 7:6, 7:5), czy Barbora Krejcikova (zakażenie koronawirusem).

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Iga ŚwiątekŚwiątek nie lekceważy rywalek. A francuski dziennikarz: "Naprawdę, Iga?"

W grze o puchar zostały zatem jedynie dwie zawodniczki, które w swojej karierze wygrywały Rolanda Garrosa. Są nimi rzecz jasna Iga Świątek oraz Jelena Ostapenko, która dziś (26.05) zmierzy się z Alize Cornet, a jej ewentualne starcie z liderką rankingu może przypaść na IV rundę.