Iga Świątek gra w drugiej rundzie Rolanda Garrosa. Gdzie i kiedy oglądać? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Iga Świątek (1. WTA) powalczy w czwartek o awans do trzeciej rundy Rolanda Garrosa, a także o 30. wygraną z rzędu. Polka zmierzy się z Amerykanką Alison Riske (43. WTA). Początek meczu zaplanowano najwcześniej na godzinę 15.00 czasu polskiego.

Polka rozpoczęła French Open od szybkiego i pewnego zwycięstwa 2:0 (6:2, 6:0) nad Ukrainką Łesią Curenko (119. WTA). Była to 29. wygrana Igi Świątek z rzędu. Ostatni raz liderka rankingu WTA przegrała mecz w lutym. Teraz na jej drodze na paryskich kortach stanie Amerykanka Alison Riske.

Riske rywalką Świątek. Dotychczas mierzyły się dwukrotnie

Amerykanka w pierwszej rundzie French Open pokonała w dwóch setach (6:3, 6:3) Ukrainkę Dajanę Jastremską (82. WTA). Choć początkowo jej przewaga była znaczna, to Ukrainka w drugim secie nawiązała walkę z Riske i doprowadziła nawet do stanu 4:3. Ostatecznie to Amerykanka wygrała drugą partię i zameldowała się w drugiej rundzie turnieju.

France Tennis French OpenUpadek mistrzyni US Open. Tym razem w Paryżu. "Obrotowe drzwi"

Czwartkowe spotkanie nie będzie pierwszym starciem Igi Świątek z Alison Riske w historii. Wcześniej obie tenisistki spotkały się na kortach już dwa razy. Było to w 2021 roku. Najpierw Polka wygrała 2:0 (6:1, 6:1) podczas turnieju WTA w Madrycie, a później podczas rywalizacji w Rzymie przeszła do kolejnej rundy wskutek skreczowania Amerykanki. Teraz Polka powalczy o 30. wygraną z rzędu.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Iga Świątek kontra Alison Riske. Gdzie i kiedy oglądać spotkanie? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Starcie Igi Świątek z Amerykanką Alison Riske zaplanowano na czwartek 26 maja. Mecz rozpocznie się najwcześniej po godzinie 15:00 czasu polskiego. Spotkanie będzie można obejrzeć na Eurosporcie oraz w Eurosporcie Extra na Player.pl. Zapraszamy również do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.