Iga Świątek stanowczo: "To nie do przyjęcia". I wskazała wzór do naśladowania

- Ludzie wysyłający obraźliwe wiadomości do sportowców w mediach społecznościowych są nie do przyjęcia i stanowią ogromny problem w naszym społeczeństwie - "BBC" cytuje Igę Świątek, która wypowiedziała się również o tym, jak się czuje będą liderką rankingu WTA.

29 - aż trudno w to uwierzyć, ale Iga Świątek ma na koncie 29 zwycięstw z rzędu. Numer jeden światowego rankingu zaczęła tegoroczną edycję French Open od ekspresowego zwycięstwa 6:2, 6:0 nad Ukrainką Łesią Curenko (WTA 119.). Teraz Polka zagra z Alison Riske (WTA 43.). Przed starciem z Amerykanką Świątek znalazła jednak czas dla dziennikarzy.

Zobacz wideo Iga Świątek reaguje na pozycję liderki rankingu WTA

Polka - w tekście dla "BBC" - odniosła się do Ashleigh Barty, którą zastąpiła na pierwszym miejscu rankingu. Przypomnijmy: w marcu Barty nie chciała być dłużej najlepszą tenisistką na świecie. W wieku 25 lat wybrała inne życie. "Zrobiła to w swoim stylu, skarżąc się na presję, liczne podróże i brak "fizycznego rozpędu oraz emocjonalnego pragnienia""- pisał o jej decyzji Dominik Senkowski, dziennikarz Sport.pl. 

- Odkąd zostałam liderką, to nie czułam potrzeby rozmawiania z bardziej doświadczonymi zawodniczkami o tym, jak sobie radzić z dodatkowymi obowiązkami. Na razie czuję, że dobrze sobie radzę. Ale gdybym miała jakieś problemy, to skontaktowałabym się z kimś doświadczonym. Barty, którą zastąpiłam na czele rankingu, zawsze mówiła, co myśli i co czuje. Ash jest idealna do udzielania porad, bo już nie jest moją rywalką, a zawsze była bardzo pomocna i mnie wspierała. Szanuję ją za to, jak wiele ma klasy. Mam nadzieję, że będąc liderką rankingu, będę się zachowywała jak Barty - powiedziała Świątek.

Świątek o hejcie: To poważny problem, którym należy się zająć

Iga poruszyła też temat hejtu w internecie, który dotyka sportowców. - Ludzie wysyłający obraźliwe wiadomości do sportowców w mediach społecznościowych są nie do przyjęcia i stanowią ogromny problem w naszym społeczeństwie. Niedawno grałam z Andreą Prisacariu, która po meczu powiedziała, że zderzyła się z hejtem, ponieważ przegrała. Nie wiem dokładnie, co się stało w tym przypadku, ale wiem, że nienawiść jest obecna i że jest to poważny problem, którym należy się zająć. Trudno jest coś z tym zrobić, zwłaszcza jako sportowiec, ponieważ nie ma się kontroli nad tym, co ludzie piszą. Często są to osoby, które obstawiają zakłady i przegrały pieniądze, więc to wydaje się być ich "powodem". Ja akurat nie czytam wiadomości od ludzi, których nie śledzę - stwierdziła Świątek.

French Open. Gdzie i kiedy oglądać mecz Świątek?

Mecz drugiej rundy French Open pomiędzy Igą Świątek a Alison Riske powinien się rozpocząć w czwartek 26 maja po godzinie 15:00 czasu polskiego. Mecz Polki będzie jako trzeci od godz. 11:00 na korcie Suzanne Lenglen Wcześniej swoje mecze rozegrają na nim Paula Badosa z Kają Juvan oraz Pedro Cachin z Hugo Gastonem. Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w Eurosporcie 1 i na stronie eurosportplayer.com. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

To wyjątkowy turniej dla Igi, bo właśnie na paryskiej ziemi - wiosną 2020 roku - nieoczekiwania wygrała swój pierwszy wielkoszlemowy turniej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.