To koniec. Magda Linette nie dała rady awansować do 3. rundy RG

Magda Linette (WTA 52.) nie zdołała awansować do III rundy wielkoszlemowego Roland Garros. W II rundzie Polka przegrała z Włoszką Martiną Trevisan (WTA 59.) 3:6, 2:6.

Po sensacyjnym zwycięstwie nad Tunezyjką Ons Jabeur w pierwszej rundzie, w drugiej Magda Linette mierzyła się z nie tak utytułowaną rywalką. W starciu z Włoszką Martiną Trevisan, patrząc na ranking, teoretycznie była faworytką, ale to jej przeciwniczka do Paryża przyjechała prosto po swoim pierwszym triumfie w turnieju WTA, w marokańskim Rabacie.

Gładka porażka Linette. Polka odpadła z turnieju

Szybko się potwierdziło to, że Trevisan jest w ostatnich dniach w znakomitej formie. To ona przez cały czas miała inicjatywę, atakowała swoim leworęcznym bekhendem i już w trzecim gemie zdołała przełamać Linette. Dość łatwo, do 15, i objęła prowadzenie 2:1.

Później było tylko gorzej z perspektywy Polki, która wprawdzie w dwóch gemach serwisowych Trevisan miała break-pointy, to przełamania powrotnego nie udało się zdobyć. A gdy Włoszka po raz drugi przełamała Linette, na 5:2, stało się jasne, że o zwycięstwo w pierwszym secie będzie polskiej tenisistce trudno. Mimo to, Linette zdołała wywalczyć przełamanie na 3:5, ale później znów zawiódł ją serwis. Wprawdzie broniła się jak lwica przy aż czterech piłkach setowych dla rywalki, to przy piątej już ta sztuka się jej nie udała. Pierwszy set padł łupem Trevisan 6:3.

Iga Świątek. Roland Garros 2022Iga Świątek zagra w II rundzie Roland Garros najwcześniej o 15

Druga partia miała bardzo podobny przebieg. Tym razem Trevisan przełamała Linette nie w trzecim, a czwartym gemie, a gdy wygrała łatwo również kolejnego gema serwisowego, wyszła na prowadzenie 4:1. Takiej sytuacji nie zamierzała zmarnować - Trevisan potwierdziła, że jest w świetnej formie i wygrała drugiego seta z Polką 6:2, eliminując ją z turnieju.

Magda Linette przegrała z Włoszką Martiną Trevisan 3:6, 2:6 w II rundzie wielkoszlemowego Roland Garros. Polce pozostał jeszcze występ w deblu, gdzie będzie grała w parze z Amerykanką Bernardą Perą.