Znamy rywala Hurkacza w II rundzie French Open. W 2018 roku grał w półfinale

Włoch Marco Cecchinato będzie rywalem Huberta Hurkacza w drugiej rundzie French Open. Sycylijczyk przegrywał 0:2, ale ostatecznie wygrał po pięciu setach z Hiszpanem Pablo Andujarem (4:6, 4:6, 6:0, 7:5, 6:0).

Hubert Hurkacz ma za sobą zacięty pojedynek z Włochem Giulio Zeppierim, który wygrał 7:5, 6:2, 7:5. Polak tym samym przerwał swoją niechlubną passę, ponieważ w trzech ostatnich edycjach French Open kończył udział w turnieju już na pierwszej rundzie. "Większość widzów wspierała Hurkacza, otrzymywał gromki brawa po najbardziej efektownych zagraniach. Co ciekawe, to jednak z ust francuskich fanów padało najczęściej imię Polaka. "Huber, Huber" - skandowali. Hurkacz mógł się poczuć w Paryżu jak w Polsce" - pisał Dominik Senkowski, dziennikarz Sport.pl.

French Open. Hubert Hurkacz zagra z półfinalistą RG z 2018 roku

Hubert Hurkacz musiał czekać na swojego rywala w drugiej rundzie French Open. Marco Cecchinato rywalizował na początku turnieju wielkoszlemowego z Pablo Andujarem i szybko prowadził 3:0 w pierwszym secie, ale rywal szybko skrócił dystans i wygrał seta 6:4. W trakcie całego spotkania nie brakowało błędów po obu stronach, czy to z forhendu, czy też bekhendu. Mimo że Włoch przegrywał 0:2 w setach, to ostatecznie zdołał odwrócić losy meczu i wyeliminować Andujara, wygrywając 4:6, 4:6, 6:0, 7:5, 6:0.

Marco Cecchinato wygrał trzy turnieje ATP 250 w trakcie swojej kariery - Hungarian Open, Croatia Open i Argentina Open. Wszystkie turnieje były rozgrywane na mączce i ta nawierzchnia jest zdecydowanie najlepszą dla tenisisty z Sycylii. Włoch dotarł do półfinału Roland Garros w 2018 roku, gdzie przegrał 5:7, 6:7, 1:6 z Austriakiem Dominikiem Thiemem. W pozostałych turniejach wielkoszlemowych Cecchinato kończył rywalizację już w pierwszej rundzie.

Hubert Hurkacz rywalizował z Marco Cecchinato w 2019 roku w pierwszej rundzie turnieju w Eastbourne, gdzie wygrał 6:4, 6:4. Teraz stawką będzie awans do trzeciej rundy French Open, gdzie zwycięzca zagra z Belgiem Davidem Goffinem lub Amerykaninem Francesem Tiafoe. Mecz Hurkacz -  Cecchinato odbędzie się w czwartek 26 maja, natomiast organizatorzy nie podali jeszcze godziny rozpoczęcia pojedynku.