Kiedy Hubert Hurkacz gra w Roland Garros? Jest godzina meczu Polaka w I rundzie

Hubert Hurkacz we wtorek 24 maja rozpocznie udział w wielkoszlemowym French Open. Polak w pierwszej rundzie zmierzy się z Włochem Giulio Zeppierim. Kiedy odbędzie się ten mecz? Polak pojawi się na korcie najwsześniej o godzinie 16:00.

Na dobre rozkręca się rywalizacja w tegorocznym French Open. We wtorek odbędą się już ostatnie mecze pierwszej rundy rywalizacji singla. Awans do dalszego etapu zapewniły już sobie Iga Świątek, a także Magda Linette, która sensacyjnie wyeliminowała Ons Jabeur. 23 maja swój pierwszy mecz na paryskich kortach rozegra natomiast Hubert Hurkacz.

Zobacz wideo Iga Świątek reaguje na pozycję liderki rankingu WTA

Hubert Hurkacz zaczyna udział we French Open. Wyznaczono godzinę meczu Polaka z Giulio Zeppierim

Rozstawiony z numerem 12. Polak zmierzy się z Włochem Giulio Zeppierim. Notowany na 216. miejscu w rankingu ATP tenisista będzie debiutował w wielkoszlemowej imprezie. Zdecydowanym faworytem jest zatem Hurkacz, jednak należy pamiętać, że nasz rodak do tej pory nie miał szczęścia we French Open. W poprzednich latach nie udało mu się przebrnąć drugiej rundy. 

Kamil MajchrzakMajchrzak powalczył w Roland Garros. Prowadził 2:1, ale potem zabrakło nóg

Kiedy zatem odbędzie się mecz Huberta Hurkacza z Giulio Zeppierim? Jak podał na Twitterze komentator Eurosportu Dawid Żbik, spotkanie to będzie ostatnim z zaplanowanych we wtorek na korcie numer 6. Oznacza to, że reprezentant Polski stanie do walki o awans najwcześniej o godzinie 16:00. 

Jeśli Hubert Hurkacz wyeliminuje debiutanta, w kolejnej rundzie czeka go spotkanie ze zwycięzcą pojedynku Marco Cecchinato - Pablo Andujar. 29-letni Włoch sklasyfikowany jest obecnie na 132. miejscu w rankingu ATP. Andujar to natomiast zawodnik z pierwszej setki notowania. Hiszpan zajmuje dokładnie 98. miejsce.

Barbora KrejcikovaKrejcikova przerwała konferencję. Polały się łzy. "Rozpadłam się"

Więcej o: