Iga Świątek się nie zatrzymuje. "Ona może już nigdy nie przegrać". Hołd dla Polki

Łukasz Jachimiak
"Ona może już nigdy nie przegrać" - taki transparent o sobie i o swojej genialnej serii zwycięstw mogła zobaczyć Iga Świątek po meczu I rundy Roland Garros 2022. Polka wygrała z Ukrainką Łesią Curenko 6:2, 6:0. To już 29. wygrany mecz z rzędu liderki rankingu WTA.

Tylko 55 minut trwał mecz Igi Świątek z Łesią Curenko w pierwszej rundzie Roland Garros. Polka nie dała żadnych szans kwalifikantce zajmującej 119. miejsce w rankingu WTA. Numer 1 wygrała aż 54 z 76 rozegranych punktów.

Zobacz wideo Iga Świątek reaguje na pozycję liderki rankingu WTA

Piękna seria Igi trwa. Rekord na horyzoncie

Iga bardzo pewnie i bardzo spokojnie zaczęła wielkoszlemowy turniej, którego jest wielką faworytką. Mecz z Curenko to już 29. zwycięstwo Polki z rzędu. Dzięki tej passie Świątek wygrała pięć kolejnych turniejów - WTA 1000 w Dausze, WTA 1000 w Indian Wells, WTA 1000 w Miami, WTA 500 w Stuttgarcie i WTA 1000 w Rzymie. Teraz Iga walczy o triumf w turnieju wielkoszlemowym, czyli najwyższej rangi.

Iga Świątek w pierwszym meczu Rolanda Garrosa, w którym pokonała Łesię CurenkoNokaut. Iga Świątek w niespełna godzinę awansowała do II rundy Roland Garros

Do końcowego zwycięstwa w Paryżu Iga będzie potrzebowała w sumie siedmiu kolejnych wygranych meczów. Jeśli zdoła to zrobić, to wywalczy drugi w swojej karierze tytuł wielkoszlemowy a jej seria wygranych dojdzie do 35 meczów. Takiej nie miała żadna tenisistka w XXI wieku. Rekord to 34 kolejne zwycięstwa Sereny Williams.

Iga Świątek i Tomasz WiktorowskiIga Świątek zaczyna Roland Garros bez trenera

To tylko żart? Nie tylko

Kolejne wygrane Igi Świątek z zachwytem odbiera wielu kibiców tenisa. Po meczu z Curenko zabawny transparent zaprezentowała jedna z fanek obecnych na trybunach.

Oczywiście nie jest możliwe, że Iga już nigdy nie przegra. Nawet Martina Navratilova, śrubując rekordową serię w historii tenisa - 74 kolejne zwycięstwa w 1984 roku - w końcu musiała się zatrzymać. Ale taki zabawny transparent jest po prostu formą uznania tego, jak Iga dominuje.

Francuzi traktują Igę Świątek jak swoją. Zakochali się w PolceFrancuzi traktują Igę Świątek jak swoją. Zakochali się w Polce

Więcej o: