Naomi Osaka błyskawicznie odpada z Roland Garros. Krótka przygoda Japonki

Krótka była przygoda Naomi Osaki w tegorocznym Roland Garros. Japonka przegrała już w pierwszej rundzie turnieju 0:2 z Amerykanką Amandą Anisimovą.

Już przed rozpoczęciem French Open w Paryżu wiadomo było, że to będzie emocjonalny turniej dla Naomi Osaki (WTA 38). Rok temu Japonka niespodziewanie wycofała się z turnieju z powodu problemów zdrowotnych. Okazało się, że Osaka cierpi na depresję. - Czuję się, jakbym była komikiem stand-upowym, który próbuje się dowiedzieć, co jest w porządku, a co nie. Oczywiście nie jestem dumna z tego, w jaki sposób się zachowałam i jak poradziłam sobie z tamtą sytuacją - mówiła na przedmeczowej konferencji tenisistka

Naomi Osaka przegrywa w pierwszej rundzie Roland Garros. Gorzki początek Japonki

Tegoroczny Roland Garros również nie będzie należał do udanych. W pierwszej rundzie głównej drabinki Osaka trafiła na Amandę Anisimovą (WTA 28). Japonka napotkała problemy już przy swoich pierwszych dwóch gemach serwisowych, które przegrała. Anisimova powiększyła nieco prowadzenie i choć Osace udawało się odrobić straty i wyrównać wynik, to Amerykanka wciąż podwyższała poprzeczkę. Pierwszy set trwał 47 minut i zakończył się wynikiem 7:5 dla Anisimovej.

Więcej treści sporotwych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W drugim secie obie tenisistki podtrzymywały bardzo wyrównany poziom. Gdy Osaka wygrała pierwszego gema, w następnym Anisimova odrabiała stratę. Być może kluczowym momentem dla tego spotkania był siódmy gem, w którym Osaka ponownie przegrała swój serwis. Dzięki temu Anisimova wyszła na prowadzenie, które dotrzymała do samego końca. Set zakończył się wynikiem 6:4.

- To było trudne. Widząc Naomi Osakę w pierwszej rundzie, spodziewasz się trudnego meczu. Wyszłam tam i starałam się pokazać dobry tenis, szczególnie że trafiłam na taką rywalkę. Jestem bardzo szczęśliwa, że tu wróciłam i przeszłam przez pierwszą rundę - powiedziała Amanda Anisimova jeszcze na korcie w Paryżu.

Naomi Osaka pożegnała się z Roland Garros 2022. Kolejną szansę na rywalizację będzie miała dopiero w przyszłym roku. Amanda Anisimova natomiast zagra w kolejnej rundzie z Chorwatką Donną Vekić (WTA 100), która w pierwszym starciu pokonała 2:0 Mirjam Bjorklund (WTA 148).