Iga Świątek czaruje. Perfekcyjne zagranie, Anisimowa w szoku [WIDEO]

Iga Świątek przygotowuje się przed rozpoczęciem Roland Garros. W trakcie sobotniego treningu Polka zachwyciła publicznością kolejnym perfekcyjnym zagraniem. Jej sparingpartnerka Amanda Anisimova nie była w stanie zareagować.

Już w niedzielę start wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Faworytką do triumfu w prestiżowym turnieju jest oczywiście Iga Świątek. Liderka światowego rankingu śrubuje passę 28 zwycięstw z rzędu. Polska tenisistka jest już we Francji i od kilku dni trenuje na paryskiej mączce. Jej zagrania wskazują, że po zwycięstwie w Rzymie jej forma nie uleciała. 

Zobacz wideo Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. "Chcę czerpać energię z trybun"

Iga Świątek"La Gazzetta dello Sport": Iga Świątek, kto inny? Maltretuje przeciwniczki

Świątek zachwyca w przededniu startu Roland Garros. Magiczne zagranie 

W sobotę Świątek odbyła na jednym z bocznych kortów sparing z Amandą Anisimovą (28. WTA). Podczas akcji serwisowej Amerykanka zdecydowała się zagrać skrót tuż za siatkę. Sprytne zagranie nie przyniosło jednak efektu, bo Świątek dobrze wszystko przewidziała, dobiegła pod siatkę i w genialny sposób odegrała w podobnym stylu co Anisimova. W podobnym, ale dużo bardziej precyzyjnym, bo Anisimova nawet nie ruszyła się w kierunku lądującej tuż za siatką piłki. 

Treningi Igi Świątek na paryskiej mączce cieszą się bardzo dużą popularnością. Na zagraniu powyżej widzimy, jak wiele osób obserwowało trening liderki światowego rankingu z młodą Anisimovą, która nie jest jeszcze zaliczana do gwiazd tenisa

W sobotę Świątek trenowała także z Czeszką Barborą Krejcikovą na głównej arenie turnieju wielkoszlemowego. "Atmosfera zabawy, głośna muzyka, gra DJ, Polka rozluźniona, uśmiecha się i pozdrawia fanów, a to wszystko na korcie głównym Roland Garros Philippe Chatrier. Paryż tęsknił za Igą!" - opisywał nasz korespondent z Paryża Dominik Senkowski. 

Start tegorocznego RG już w niedzielę 22 maja. W I rundzie turnieju Iga Świątek zmierzy się z Łesią Curenko (121. WTA) z Ukrainy. Na razie nie znany jest termin tego spotkania. 

Więcej o: