Turniej Lecha i Marii Kaczyńskich w Polsce. Takich rozgrywek jeszcze nie było

Kozerki (woj. mazowieckie) zorganizują tenisowy turniej im. Lecha i Marii Kaczyńskich. To pierwsza impreza w Polsce o randze ITF 100 kobiet. Pula nagród ma wynosić 100 tys. dolarów.

Nieprzypadkowo Kozerki będą gościć wyjątkowy turniej. W małej miejscowości koło Grodziska Mazowieckiego znajduje się kompleks tenisowy, który pozwala na organizowanie dużych wydarzeń tenisowych. 

Zobacz wideo Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. "Chcę czerpać energię z trybun"

Iga Świątek i Novak DjokovićOficjalnie: ATP i WTA uznały Wimbledon za turniej pokazowy

Pula nagród ma wynosić 100 tys. dolarów

- Ranga imprez w ramach "Narodowego Pucharu Polski" będzie naprawdę imponująca, bo po raz pierwszy w naszym kraju odbędzie się impreza rangi ITF 100 kobiet. Będzie to Memoriał Lecha i Marii Kaczyńskich, rozgrywany w sierpniu na kortach Centrum Szkoleniowego PZT w Kozerkach - informuje Dariusz Łukaszewski, wiceprezes ds. sportowych Polskiego Związku Tenisowego, cytowany przez Onet. Pula nagród turnieju ma wynosić 100 tys. dolarów, czyli ok. 430 tys. złotych.

Kozerki będą też gościć jeden z trzech polskich challengerów. Dwa pozostałe zostaną rozegrane w Poznaniu i Szczecinie. Łącznie w tym roku PZT plan uje organizację 12 turniejów tenisowych, a najbardziej prestiżową mają być mistrzostwa Polski, których pula nagród ma wynosić ponad milion złotych.

Iga Świątek i John McEnroe"Wiedziałem, że Iga Świątek coś wykombinuje. Ale patrzę i powtarzam: Wow! Wow!". John McEnroe dla Sport.pl

Największa impreza szykuje się w Warszawie

Największą imprezą tenisową w Polsce ma być jednak WTA 250 w Warszawie na kortach warszawskiej Legii, które zostaną rozegrane w dniach 25-31 lipca. Gwiazdą turnieju ma być Iga Świątek. Polka w kwietniu 2022 roku została liderką światowego rankingu tenisa

Więcej o: