Dlaczego nie można pokonać Igi Świątek? Niemcy parafrazują Kartezujsza

Iga Świątek gra w ostatnich tygodniach tak dobrze, że niemieccy dziennikarze opisali ją parafrazując Kartezjusza. "W jej przypadku można powiedzieć: Myśli, więc wygrywa" - napisali o polskiej tenisistce. Niemcy analizują, co takiego robi Świątek, że nikt nie może jej pokonać.

Dla Igi Świątek bieżący sezon układa się wręcz rewelacyjnie.  "Od lutego Polka zdominowała tenisową czołówkę" - czytamy w niemieckim "DerStandard". Obecnie jej seria wygranych meczów z rzędu to 28. W tym czasie 20-latka wygrała pięć turniejów z rzędu i jak podkreślają niemieckie media, w 35 z 61 setów nie dała rywalkom wygrać więcej niż dwóch gemów. Od kilku tygodni jest też liderką światowego rankingu WTA.

Zobacz wideo Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. "Chcę czerpać energię z trybun"

Iga Świątek pozostanie niepokonana? "Nie ma słabych punktów"

Statystyki Igi Świątek są fantastyczne. Wielu tenisistów, ekspertów i kibiców chwali Polkę za to, jak prezentuje się na kortach. Mats Wilander powiedział nawet, że forhend naszej tenisistki "będzie przyszłością kobiecego tenisa". Dziennikarze "DerStandard" poszli jednak o krok dalej i porównali podejście Polki do myśli znanego filozofa. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mowa o francuskim myślicielu Renem Descartesie, czyli Kartezjuszu - który jest uważany za ojca filozofii nowożytnej. "Zwątpił kiedyś w ludzkie istnienie do tego stopnia, że ograniczył swoją pierwszą zasadę do prostego rdzenia: Myślę, więc jestem. W przypadku Igi Świątek można powiedzieć: Ona myśli, więc wygrywa" - napisano w niemieckim dzienniku.

Iga ŚwiątekIga Świątek sparodiowała Rafę Nadala, swojego wielkiego idola [WIDEO]

W słowach wydaje się to bardzo proste, dlatego dziennikarze poprosili o opinię Barbarę Haas, 26-letnią Austriaczkę, która przed laty rywalizowała ze Świątek. Obie zawodniczki zmierzyły się na turnieju ITF w Budapeszcie. Polka wygrała 6:2, 6:3. Mecz odbył się w 2018 roku

- Gra bardzo ofensywnie, ale jednocześnie szalenie bezpiecznie. Już wtedy była na wysokim poziomie. Jej awans był dla mnie logiczny - powiedziała Haas. Austriaczka dodała też, że Świątek "jest niezwykle silna psychicznie i nie ma słabych punktów". Za odpowiednie przygotowanie mentalne w sztabie Igi Świątek odpowiada Daria Abramowicz. Psycholog, która towarzyszy 20-latce w zawodach i jest dla niej prawdziwym wsparciem. 

Więcej o: