Abramowicz pracuje ze Świątek i jest dumna. "Zaskakuje mnie dojrzałością"

- Przywiązywanie przez Igę wagi do przygotowania mentalnego jest unikalne, wręcz niesamowite - mówi Daria Abramowicz, psycholog Igi Świątek. Specjalistka jest dumna ze swojej podopiecznej.

Iga Świątek notuje najlepszy sezon w dotychczasowej karierze zawodowej. 21-latka zwyciężyła w pięciu turniejach z rzędu. Najlepsza była na kortach w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie i Rzymie. Ostatniej porażki doznała jeszcze w lutym i kontynuuje kapitalną serię 28 wygranych meczów z rzędu. 

Zobacz wideo Iga Świątek reaguje na pozycję liderki rankingu WTA

Daria Abramowicz zachwycona pracą Igi Świątek. "Jestem z niej dumna"

Świątek wskoczyła na pozycję liderki rankingu WTA i jest główną faworytką do zwycięstwa w wielkoszlemowym Roland Garros, który rozpocznie się już 22 maja. Polka imponuje swoją grą, ale także dojrzałością i podejściem do wykonywanej pracy. Mimo ogromnej sławy i sukcesu, nie "odbiła jej sodówka".

Magda LinetteLinette obroniła cztery piłki meczowe z Kerber. W półfinale jednak nie zagra

Polką zachwycają się światowe media. Brytyjska agencja PA stawia Igę Świątek jako przykład dla innych młodych zawodniczek, które miały problemy ze sferą mentalną. Wskazano przypadki Naomi Osaki i Bianki Andreescu, które w pewnym momencie zanotowały znaczny spadek formy, gdyż nie potrafiły poradzić sobie z narastającą presją. "Iga ma dopiero 20 lat, ale od dłuższego czasu rozwój mentalny stawia na równi z tym fizycznym" - czytamy. 

Sukces Igi Świątek w tej kwestii to jednak nie przypadek. Liderka rankingu WTA od dawna pracuje nad przygotowaniem mentalnym wspólnie ze specjalistami. Zachwycona postawą tenisistki jest jej psycholog, Daria Abramowicz.

- Przywiązywanie przez Igę wagi do przygotowania mentalnego jest unikalne, wręcz niesamowite. Mam nadzieję, że Iga będzie stanowiła wzór godny naśladowania dla innych młodych sportowców. Również z tego wynika jej wielka siła - stwierdziła współpracowniczka Świątek w rozmowie z agencją PA.

- Jeszcze przed Rolandem Garrosem 2020 pracowaliśmy naprawdę bardzo ciężko, żeby przygotować Igę. My jako jej cały team, ale również sama Iga wkładała spory wysiłek, by umieć poradzić sobie z sukcesem, gdy on już nadejdzie - dodała.

- Zdecydowanie Iga nie zaskakuje mnie dojrzałością, jaką wykazuje. Jestem z niej dumna, widząc, jak wykorzystuje wszystkie narzędzia, jakich się nauczyła przez ostatnie trzy lata. Jestem szczęśliwa, widząc, jak przyjmuje właściwą postawę i radzi sobie z kolejnymi wyzwaniami - podsumowała Abramowicz.

Iga Świątek i Rafael Nadal na kortach Roland GarrosUmęczona Świątek spotkała Nadala. Kamery uchwyciły mistrzowską reakcję

Więcej o: