Umęczona Świątek spotkała swojego idola. Kamery uchwyciły mistrzowską reakcję

Jak szybko można zamienić zmęczenie po treningu na uśmiech od ucha do ucha? Wystarczy spotkać Rafaela Nadala, który w czwartek trenował na tym samym korcie co Iga Świątek. Hiszpan przeszedł obok 20-letniej Polki, a jej reakcję nagrały kamery.

Odliczamy dni do startu turnieju głównego Roland Garros, który rozpocznie się 22 maja i potrwa do 5 czerwca. Jedną z zawodniczek, która jest pewna udziału w zawodach jest Iga Świątek. Polka przyleciała do Paryża z Rzymu, gdzie triumfowała kilka dni temu. Był to piąty turniej z rzędu wygrany przez 20-latkę.

Zobacz wideo Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. "Chcę czerpać energię z trybun"

Iga Świątek spotyka idola i... od razu pojawia się uśmiech na ustach

W Paryżu trwają przygotowania, co widać po mediach społecznościowych Igi Świątek. Na Instagramie opublikowała film z siłowni, kortu oraz ze spotkania z kibicami. W czwartek odbyła się kolejna sesja treningowa i jak się okazało, tuż po Świątek na kort wchodził Rafael Nadal. Kamery nagrały moment, w którym Hiszpan specjalnie zmienia kierunek, aby przywitać się z liderką rankingu WTA.

Iga Świątek i Novak DjokovićIga Świątek nie będzie dominować jak Djoković. Wilander tłumaczy

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zmęczona po treningu Iga Świątek ucieszyła się na widok Nadala. W wywiadach wielokrotnie podkreślała, że to właśnie Nadal jest jej idolem. Całość możecie obejrzeć poniżej. Na oficjalnym koncie Rolanda Garrosa zwrócili uwagę, jak w sekundę zmienił się nastrój polskiej tenisistki. 

Sam Nadal też nie szczędził tenisistce pochwał po tym, jak wygrała turniej WTA w Rzymie. - Iga dokonuje niesamowitych rzeczy. Gra świetnie i wygrywa każdy turniej. Cieszę się z jej sukcesu, to spontaniczna i naturalna dziewczyna. Zwyciężyła w Indian Wells i Miami, a to nie jest łatwe. Miło widzieć, że takie osoby jak ona pną się na szczyt - mówił Nadal na konferencji prasowej. 

Świątek i Nadala być może łączy nie tylko trening na jednym korcie. Były wybitny tenisista, Mats Wilander zauważył podobieństwo w stylu gry zawodniczki i zawodnika. - Ona potrafi grać bezpiecznie, ale i bardzo agresywnie. Podobnie z forhendu uderzają Rafa i Novak - powiedział w jednym z wywiadów. Jego zdaniem to zagranie Świątek będzie "przyszłością kobiecego tenisa".  

Majchrzak - Gasquet o półfinał w Genewie. Polak gra z pogromcą Miedwiediewa [TRANSMISJA]Majchrzak - Gasquet o półfinał w Genewie. Polak gra z pogromcą Miedwiediewa [TRANSMISJA]

Więcej o: