Iga Świątek otrzymała nagrodę BJKC. Wielkie serce polskiej tenisistki

Iga Świątek otrzymała prestiżową nagrodę Billie Jean King Cup Heart Award za szczególne zaangażowanie i wzorową postawę w meczu reprezentacji narodowej. Polka grała w kwietniowym, wygranym 4:0 pojedynku z Rumunią w Billie Jean King Cup.

Nagroda Billie Jean King Cup Heart Award jest przyznawana od 2009 roku. Jako pierwsza uhonorowana została nią Amerykanka Melanie Oudin. W historii polskiego tenisa dwa razy zdobywała ją Agnieszka Radwańska (w latach 2013 i 2014). Rok temu do tej nagrody nominowana była Magdalena Fręch, ale jej nie wywalczyła.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Iga Świątek z nagrodą. "To dla mnie zaszczyt"

Teraz Międzynarodowa Federacja Tenisowa po kwietniowych meczach Billie Jean King Cup wytypowała do nagrody BJKC Heart Award Igę Świątek za mecz z Rumunią, Czeszkę Marketę Vondrousovą, Włoszkę Jasmine Paolini oraz reprezentację Ukrainy. Ten ostatni zespół przystąpił do gry, mimo że Ukraina jest atakowana zbrojnie przez Rosję. Wyboru dokonali kibice z całego świata, którzy oddawali swoje głosy. Najwięcej otrzymała właśnie Iga Świątek.

- To dla mnie zaszczyt otrzymać nagrodę Billie Jean King Cup Heart Award. Głosy od kibiców tenisa zawsze znaczą dla mnie bardzo wiele, dlatego jestem wdzięczna, że docenili moją grę. Zawsze gram z sercem i cieszę się, że podobało wam się tak samo, jak mi - powiedziała Iga Świątek.

Najlepsza polska tenisista w nagrodę otrzymała trzy tysiące tysięcy dolarów i mogła przeznaczyć na wybrany przez siebie cel charytatywny. Zgodnie z jej decyzją, ITF wpłaci te pieniądze na konto UNICEF Polska, na działania związane z pomocą dla dzieci z Ukrainy.

Teraz Iga Świątek przygotowuje się do turnieju Rolanda Garrosa, który rozpocznie się w niedzielę, 22 maja. Swoją rywalkę pozna w czwartek po popołudniu. W głównej drabince French Open zagrają również: Magda Linette, Magdalena Fręch, Hubert Hurkacz oraz Kamil Majchrzak.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.