Iga Świątek zachwycona Lewandowskim. "Robert to wspaniały facet"

Nie tylko Rafael Nadal, ale też Robert Lewandowski jest inspiracją dla Igi Świątek. - Robert jest na szczycie od tylu lat i jest wzorem do naśladowania dla dzieci w Polsce - powiedziała Świątek w rozmowie z dziennikiem "Sport Bild".

Iga Świątek niebawem rozpocznie rywalizację we French Open, czyli drugim turnieju wielkoszlemowym w kalendarzu. Polka wygrała już pięć turniejów rangi WTA w 2022 roku i notuje wspaniałą serię 28 spotkań bez porażki. Kto może zagrozić Świątek w Rolandzie Garrosie? Eksperci na łamach Sport.pl wskazują trzy rywalki - Simonę Halep, Ons Jabeur oraz Garbine Muguruzę. - Dystans między Igą a pozostałymi tenisistkami jest ogromny - stwierdził Tony Fairbairn, dziennikarz portalu ubitennis.com.

Zobacz wideo ga Świątek podekscytowana występem w Polsce. "Chcę czerpać energię z trybun"

Iga Świątek inspiruje się Lewandowskim i Nadalem. "To synonim konsekwencji"

Iga Świątek rozmawiała z dziennikiem "Sport Bild" przed rozpoczęciem rywalizacji w tegorocznej edycji French Open. Liderka rankingu WTA ujawniła, że inspiruje się występami Roberta Lewandowskiego i zwraca uwagę na to, jaki wpływ ma napastnik Bayernu Monachium na popularyzację piłki nożnej w Polsce. - Robert jest od tylu lat na szczycie i jest wzorem do naśladowania dla dzieci w Polsce. Futbol u nas jest najpopularniejszy. Mam nadzieję, że tenis wkrótce nadrobi zaległości - powiedziała.

Świątek jest liderką rankingu WTA od 4 kwietnia tego roku i ma nadzieję, że tak jak Robert Lewandowski, długo zostanie na szczycie. - Robert to synonim konsekwencji i pozostawania na szczycie przez lata. Ze względu na takich sportowców jak Lewandowski łatwiej było mi uwierzyć, że również mogę dostać się na szczyt. Robert to wspaniały facet. Rozmawiałam z nim dwukrotnie podczas ceremonii, głównie o moim zwycięstwie w French Open - dodała Polka.

Iga Świątek inspiruje się także Rafaelem Nadalem, który niedawno wystawił laurkę Polce i stwierdził, że "Iga dokonuje niesamowitych rzeczy". - Rafa też jest moją inspiracją. To naprawdę skromny i miły człowiek. Wydaje mi się, że sukces w ogóle go nie zmienił, a dawniej życie celebrytów wydawało mi się dość surrealistyczne. Teraz rozumiem, że sławni ludzie są przede wszystkim ludźmi - skwitowała.

Więcej o: