Destanee Aiava próbowała popełnić samobójstwo. "Nie chciałam dotrwać do 22. urodzin"

10 maja australijska tenisistka Destanee Aiava obchodziła 22. urodziny. Z tej okazji zdobyła się na wstrząsające wyznanie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Młoda sportsmenka wyjawiła, że miesiąc wcześniej była o krok od popełnienia samobójstwa.

Destanee Aiava, mimo młodego wieku, zdążyła zapisać się na kartach historii. Australijka jest pierwszą tenisistką urodzoną w 2000 roku, która wzięła udział w turnieju wielkoszlemowym - Australian Open 2017. Miała wówczas 16 lat. Później jej kariera znacząco przystopowała. 

Zobacz wideo Iga Świątek reaguje na pozycję liderki rankingu WTA

Rosjanie ocenzurowali słowa Świątek o wojnieRosjanie ocenzurowali słowa Świątek o wojnie

Destanee Aiava próbowała popełnić samobójstwo. Wstrząsające wyznanie tenisistki

W dniu swoich 22. urodzin Australijka zamieściła post na Instagramie. Na trzech załączonych zdjęciach tenisistka pozuje z szerokim uśmiechem. Pod fotografiami znalazł się jednak bardzo poruszający wpis. Aiava przyznała się fanom do nieudanej próby samobójczej. 

"W Niedzielę Wielkanocną (17 kwietnia) zamierzałam rzucić się z mostu na autostradę M1. Trzy osoby przejeżdżały tamtędy, ściągnęły mnie z barierki i zawiozły do domu" - wyjawiła tenisistka. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Młoda sportsmenka była zdesperowana. "Nie chciałam dotrwać do moich 22. urodzin. Wiem jednak, że moja rodzina i przyjaciele byliby szczęśliwi, wiedząc, że ja żyję w tym dniu, który ma być dla mnie wyjątkowy. Czasami ludzie, których spotykasz w życiu, mogą sprawić, że czujesz się niegodzien bycia kochanym, ale w końcu się nauczyłam" - napisała Australijka, dodając cytat z Nowego Testamentu: "Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać." 

Na koniec Aiava podziękowała wszystkim za pomoc i słowa wsparcia, tym samym uspokajając kibiców, że aktualnie czuje się znacznie lepiej. 

 

Po raz ostatni 22-latka była na korcie na przełomie marca i kwietnia podczas turnieju W60 w Canberze. Australijka dotarła do ćwierćfinału - w nim przegrała ze swoją rodaczką Olivią Gadecki. Aktualnie tenisistka jest sklasyfikowana na 463. miejscu w rankingu WTA. Jej najwyższa lokata w karierze to 147. miejsce, które zajmowała we wrześniu 2017 roku. 

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.

Rok temu finał, teraz problemy. Pawluczenkowa wycofała się z Rolanda GarrosaRok temu finał, teraz problemy. Pawluczenkowa wycofała się z Rolanda Garrosa

Więcej o: