Świątek udzielała wywiadu. Nagle pojawił się polski mistrz drugiego planu [WIDEO]

Iga Świątek po wygraniu turnieju WTA 1000 w Rzymie udzieliła ekskluzywnego wywiadu dla Tennis Channel TV. Gdy 21-latka odpowiadała na kolejne pytania, za plecami jej i dziennikarza prowadzącego rozmowę działo się naprawdę wiele. Show próbował skraść jeden z polskich kibiców, który robił wszystko, by widać go było w obiektywie kamery.

Iga Świątek w niedzielę zapisała na swoim koncie już piąte zwycięstwo w turnieju rangi WTA 1000 w tym sezonie. Po triumfach w Dausze, Indian Wells, Miami i Stuttgarcie, nie miała sobie równych także w Rzymie. W finale pokonała 6:2, 6:2 Tunezyjkę Ons Jabeur

Zobacz wideo Iga Świątek reaguje na pozycję liderki rankingu WTA

Fotobomba polskiego kibica za plecami Igi Świątek. Wszedł na stanowisko sędziego, by było go widać

21-latka obecnie dominuje na zawodowych kortach kobiecego tenisa. Zwycięstwo nad Jabeur, to już 28 z rzędu wygrany przez Świątek mecz. Polka umocniła się na pozycji liderki rankingu WTA. Wszyscy chcą na żywo oglądać niesamowite występy naszej reprezentantki. Gdziekolwiek się ona pojawi, może liczyć na wsparcie wiernych kibiców, którzy podążają szlakiem jej kolejnych startów.

Tak też było w Rzymie, o czym przekonać się można było już po zakończeniu imprezy. Iga Świątek udzielała wywiadu dla Tennis Channel TV pod stadionem, na którym wcześniej sięgnęła po cenne trofeum, a za jej plecami zebrała się grupka fanów z polskimi flagami. Starali się oni zrobić wszystko, by znaleźć się w kadrze razem ze Świątek.

Jeden z kibiców wszedł nawet na ustawione nieopodal stanowisko, które zwykle zajmuje sędzia. Mężczyzna szeroko rozłożył biało-czerwoną flagę. Ruch ten powtórzył kilka razy, by mieć pewność, że kamera zarejestruje jego wysiłki. Ostatecznie udało mu się i można chyba przyznać mu tytuł mistrza drugiego planu. Sytuacje można zobaczyć na nagraniu poniżej (początek od 3:25).

Teraz przed Igą Świątek kilka dni odpoczynku, a następnie występ w wielkoszlemowym French Open. Polka jest główną faworytką do triumfu w tej prestiżowej imprezie. Jeśli uda jej się wygrać, będzie to powtórka z 2020 roku, gdy wówczas sensacyjnie zwyciężyła na paryskich kortach. Początek rywalizacji na kortach Rolanda Garrosa już 22 maja. 

Więcej o: