Djoković błyszczy przed Roland Garros. Nie miał sobie równych w Rzymie

Novak Djoković wygrał turniej ATP 1000 w Rzymie. Serb w niedzielnym finale pokonał Stefanosa Tsitsipasa 6:0, 7:6(5).

Novak Djoković w piątek przeszedł do historii tenisa. Dzięki zwycięstwu w półfinale turnieju w Rzymie nad Casperem Ruudem, zapisał na swoim koncie 1000 zwycięstwo na zawodowych kortach. W niedzielę lider rankingu ATP rozpoczął kolejny etap swojej kariery. Zanotował 1001 wygraną, dzięki triumfowi nad Stefanosem Tsitspiasem w finale imprezy we włoskiej stolicy.

Djoković najlepszy w Rzymie. Znakomita forma lidera ATP przed Roland Garros

Pierwszy set niedzielnego meczu właściwie nie miał historii. Djoković zupełnie zdominował swojego rywala. Przełamał trzy pierwsze podania greckiego tenisisty. Nie oddał rywalowi nawet gema i zwyciężył w tej partii 6:0.

Iga Świątek podczas finału turnieju WTA w RzymieByły trener Kerber: Serena w topowej formie mogłaby nie pokonać Igi Świątek

Zdecydowanie bardziej lider rankingu ATP musiał postarać się w drugim secie. Stefanos Tsitsipas wszedł w odpowiedni rytm i nawiązał wyrównaną walkę z Djokoviciem. Udało mu się przełamać podanie Serba i wydawało się, że może wygrać tę partię. Djoković jednak nie zamierzał odpuszczać i oglądaliśmy grę niemal punkt za punkt. O tym, kto zwycięży, zadecydował tie-break. W nim lepszy okazał się Serb, który wykorzystał już pierwszą piłkę meczową.

Dla Novaka Djokovicia było to już szóste zwycięstwo w turnieju w Rzymie, a pierwsze w tym sezonie. Wcześniej 35-latek opuścił wiele imprez z powodu braku szczepienia przeciwko koronawirusowi. Wchodzi jednak w wysoką formę w odpowiednim momencie, gdyż już za tydzień rozpocznie się rywalizacja w wielkoszlemowym French Open. Serb będzie bronił tytułu wywalczonego przed rokiem.