Iga Świątek zdumiewa cały świat. Kolejny rekord polskiej tenisistki

Iga Świątek podbija świat tenisa. Polska tenisistka wygrała turniej WTA w Rzymie. W finale pokonała Ons Jabeur 6:2, 6:2. Dzięki temu zwycięstwu Polka pobiła kolejny rekord.

Iga Świątek (1. WTA) jest ostatnio na ustach wszystkich. Polska tenisistka wygrała już piąty turniej z rzędu. Po Dosze, Indian Wells, Miami oraz Stuttgarcie, teraz przyszła kolej na turniej WTA w Rzymie. W finale rozgrywek pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur (7. WTA) 6:2, 6:2. Zwycięstwo w tych zawodach to nie jedyny wyczyn reprezentantki Polski

Zobacz wideo Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. "Chcę czerpać energię z trybun"

Kapitalna forma Świątek. Polka pobiła kolejny rekord

Dzięki wygranej w Rzymie Iga Świątek zwyciężyła już w 37 meczach w tym sezonie, bijąc tym samym swój własny rekord sprzed roku. Triumf w stolicy Włoch oznacza także wydłużenie serii wygranych z rzędu. Aktualnie Świątek jest niepokonana od 28 meczów, dzięki czemu awansowała na trzecie miejsce w rankingu tenisistek pod względem serii zwycięstw. Wyprzedziła wyczyn Sereny Williams z 2015 roku (27 wygranych z rzędu). 

Pierwsze miejsce w tym zestawieniu również należy do amerykańskiej tenisistki, która dwa lata wcześniej była niepokonana w 34 spotkaniach. Na drugim miejscu znajduje się Justine Henin (32 zwycięstwa). 

Ranking tenisistek pod względem serii meczów bez porażki: 

  • 1. Serena Williams 34 (2013)
  • 2. Justine Henin 32 (2008)
  • 3. Iga Świątek 28 (2022)
  • 4. Serena Williams 27 (2015)
  • 5. Wiktoria Azarenka 26 (2012)
  • 6. Serena Williams 25 (2014)

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Na tym rekordy Świątek się nie kończą. Polska tenisistka dzięki piątemu wygranemu turniejowi z rzędu wyrównała również wyczyn Sereny Williams z 2015 roku. Polka jest też czwartą zawodniczką w XXI wieku, która tego dokonała. Wcześniej pięć zawodów z rzędu wygrywały tylko Justine Henin oraz siostry Serena i Venus Williams. 

Więcej o: