Niewiarygodny ćwierćfinał w Rzymie. Prowadziła 6:1, 5:2 i 30:0 przy swoim serwisie i przegrała

Można prowadzić 6:1, 5:2, 30:0 przy swoim serwisie i przegrać mecz? Można! Dokonała tego Maria Sakkari w ćwierćfinałowym meczu turnieju WTA Masters 1000 w Rzymie z Tunezyjką Ons Jabeur.

Rozstawiona w turnieju z "4" Greczynka Maria Sakkari (4. WTA) w ćwierćfinale zmierzyła się z Tunezyjką Ons Jabeur (7. WTA). Przez większą część spotkania Sakkari dominowała na korcie i była o krok od zwycięstwa.

Świątek zapisała się w historii. Powtórzyła wyczyny Wozniacki i S. WilliamsŚwiątek zapisała się w historii. Powtórzyła wyczyny Wozniacki i S. Williams

Sakkari przegrała wygrany mecz

Sakkari pierwszego seta wygrała pewnie 6:1 w 34 minuty. W drugiej partii prowadziła już 5:2 i serwowała. Przy swoim podaniu prowadziła 30:0. Była zatem dwie piłki od wygrania spotkania. Od tego momentu zaczęły się dziać zadziwiające rzeczy na korcie. Jabeur wygrała cztery piłki z rzędu i przełamała rywalkę. Potem kontynuowała swoją serię. Od stanu 2:5 w drugim secie, Tunezyjka zwyciężyła w ośmiu gemach z rzędu! Od tego momentu wygrała jedenaście gemów, a przegrała zaledwie jednego.

W nagrodę Ons Jabeur awansowała do półfinału turnieju WTA Masters 1000 w Rzymie. Zmierzy się w nim z lepszą z meczu: Daria Kasatkina (Rosja, 23. WTA) - Jil Belen Teichmann (Szwajcaria, 29. WTA). W ewentualnym finale Jabeur może zmierzyć się z liderką światowego rankingu Igą Świątek, która w drugim półfinale zagra z Białorusinką Aryną Sabalenką (8. WTA)

Jabeur dzięki pokonaniu Sakkari utrzymała swoją świetną serię na kortach ziemnych w tym roku. Ma już szesnaście zwycięstw (i tylko dwie porażki) - najwięcej w światowym tourze. 27-letnia Tunezyjka wygrała turniej WTA Masters 1000 w Madrycie, była w finale w Charleston i ćwierćfinale w Stuttgarcie.

Iga Świątek i bajgleIga Świątek znów była w piekarni. Polka goni rekord Steffi Graf

Jabeur ma też drugi najlepszy bilans uwzględniając występy w tym roku na wszystkich nawierzchniach. Wygrała 24 spotkania i przegrała siedem. Lepszy bilans ma tylko Iga Świątek - 33 zwycięstw i 3 porażki.