Ons Jabeur pochyliła się przed Igą Świątek. Mistrzowska odpowiedź

Ons Jabeur awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Rzymie, wygrywając 6:3, 6:2 z Kazaszką Jeleną Putincewą. Tym samym Tunezyjka zanotowała dziewiątą wygraną z rzędu. - Jestem teraz drugim pilotem dla Igi Świątek - powiedziała Jabeur po wygranym meczu.

Turniej WTA 1000 w Rzymie wchodzi w fazę ćwierćfinałów. Iga Świątek (WTA 1.) awansowała do 1/4 finału, wygrywając 6:4, 6:1 z Białorusinką Wiktorią Azarenką (WTA 16.). Polkę teraz czeka spotkanie z Kanadyjką Biancą Andreescu (WTA 90.). W przypadku wygranej Świątek może zagrać z Białorusinką Aryną Sabalenką (WTA 8.). Po drugiej stronie drabinki czekają nas spotkania pomiędzy Ons Jabeur (WTA 7.) i Marią Sakkari (WTA 4.) oraz Jil Teichmann (WTA 29.) z Darią Kasatkiną (WTA 23.).

Zobacz wideo Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. "Chcę czerpać energię z trybun"

Najlepsza seria Ons Jabeur w karierze. I nawiązuje do wyczynu Igi Świątek

Ons Jabeur potrzebowała zaledwie 61 minut, żeby awansować do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Rzymie. Tunezyjka bez większych problemów pokonała 6:3, 6:2 Jelenę Putincewą, nie dając się przełamać i zdobywając 74 procent punktów po drugim serwisie. - Czuję się dobrze z tym, że ten mecz nie trwał dwie lub trzy godziny. Wiem, że z Jeleną można grać naprawdę długie spotkania  - powiedziała Jabeur tuż po zakończeniu meczu.

Tunezyjka tym samym wygrała dziewiąty mecz z rzędu i pozostaje niepokonana od początku turnieju w Madrycie. Wtedy Jabeur pokonała w finale Amerykankę Jessicę Pegulę (WTA 11; 7:5, 0:6, 6:2), a w Rzymie wcześniej pokonała Soranę-Mihaelę Cirsteę (WTA 32; 6:0, 7:6) oraz Australijkę Alję Tomjanović (WTA 41; 7:5, 6:2). - Wygrywasz sporo meczów z rzędu. Czy czujesz, że jesteś na autopilocie? - zapytał dziennikarz. - Teraz jestem drugim pilotem dla Igi Świątek - odpowiedziała żartobliwie Jabeur.

Ons Jabeur nawiązała do świetnej serii Igi Świątek, która dzięki pokonaniu Wiktorii Azarenki osiągnęła serię 25. zwycięstw z rzędu. Tym samym Polka ma piątą najlepszą serię w XXI wieku i jednocześnie wyrównała wyczyn Sereny Williams z 2014 roku.

Ons Jabeur będzie rywalizować o półfinał turnieju WTA w Rzymie z Greczynką Marią Sakkari (WTA 4.), która wcześniej pokonała Amerykankę Cori Gauff (WTA 15; 6:4, 7:5).

Więcej o: