Świetne zachowanie Igi Świątek. Najwyższa klasa

Iga Świątek pokonała Rumunkę Elenę-Gabrielę Ruse (57. WTA) 6:3, 6:0 i awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA w Rzymie. Polka wystąpiła w tym spotkaniu ze wstążką w barwach Ukrainy przypiętą do czapki. W ten sposób ponownie okazała wsparcie naszym wschodnim sąsiadom w walce z rosyjskim najeźdźcą.

To był kolejny fantastyczny występ Igi Świątek. Liderka światowego rankingu pokonała w środę Rumunkę Elenę-Gabrielę Ruse 6:3, 6:0 i awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA w Rzymie. Było to już 24. zwycięstwo Polki z rzędu, która w stolicy Włoch broni tytułu wywalczonego przed rokiem. 

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Na kolejnym etapie naszą tenisistkę czeka już zdecydowanie trudniejsze zadanie, ponieważ jej rywalką będzie była liderka rankingu WTA Wiktoria Azarenka (16. WTA). Doświadczona Białorusinka pokonała w II rundzie Kolumbijkę Marię Camilę Osorio (58. WTA) 6:2, 6:4. 

Iga ŚwiątekIga Świątek śrubuje swój rekord. W XXI wieku lepsze były tylko trzy tenisistki

Iga Świątek solidaryzuje się z Ukraińcami. Znów zagrała ze wstążką

W środę Iga Świątek nie tylko wygrała, ale zdecydowała się utrzymać piękny zwyczaj z poprzednich spotkań. Polka ponownie wystąpiła bowiem ze wstążką w barwach Ukrainy, tym razem przypiętą do czapki. W ten sposób 20-latka okazała wsparcie naszym wschodnim sąsiadom w walce z rosyjskim najeźdźcą. 

Polka solidaryzuje się z Ukraińcami od początku wojny, a pierwszy raz ze wspomnianą wstążką wystąpiła podczas Indian Wells. Tuż przed amerykańskim turniejem Świątek wydała specjalne oświadczenie na ten temat.

Iga ŚwiątekIga Świątek zagra w 1/8 finału w Rzymie z Azarenką

- Jestem przeciwna tej wojnie i cierpieniu niewinnych ludzi. Chcę pokazać, choćby symbolicznie, moją solidarność z Ukrainą, więc w Indian Wells zamierzam grać ze wstążką w kolorach flagi Ukrainy. Jeśli inni gracze czują potrzebę wsparcia Ukrainy tym symbolicznym gestem, przygotujemy więcej takich wstążek i rozdamy innym - czytamy w mediach społecznościowych liderki rankingu WTA

Więcej o: