Iga Świątek zagra z niedawną liderką rankingu WTA w 1/8 finału w Rzymie

Iga Świątek pokonała 6:3, 6:0 Rumunkę Elenę-Gabrielę Rusę w drugiej rundzie turnieju WTA w Rzymie i awansowała do kolejnej fazy zmagań. Teraz czeka ją hitowe starcie Victorią Azarenką.

Iga Świątek broni w Rzymie tytułu wywalczonego przed rokiem. Turniej rozpoczęła bardzo pewnie od wygranej z Eleną-Gabrielą Ruse (93. WTA). W kolejnej rundzie czeka ją hitowe spotkanie.

Zobacz wideo Iga Świątek reaguje na pozycję liderki rankingu WTA

WTA w Rzymie: Świątek zagra z Victorią Azarenką

Liderka rankingu WTA w 1/8 finału turnieju w Rzymie zmierzy się z Białorusinką Victorią Azarenką, która zajmuje obecnie 16.miejsce w rankingu WTA. Białorusinka wygrała w drugiej rundzie 2:0 (6:2, 6:4) z Kolumbijką Marią Camilą Osorio Serrano.

Iga ŚwiątekIga Świątek nominowana do prestiżowej nagrody BJKC. Każdy może zagłosować

Starcie z Victorią Azarenką będzie dla Igi Świątek o wiele trudniejszym zadaniem niż pierwszy mecz we Włoszech. Białorusinka jest bowiem byłą liderką rankingu WTA i zwyciężyła w karierze w 21. turniejach z cyklu WTA. 

Obie tenisistki zmierzyły się już ze sobą w tym roku w styczniu podczas turnieju WTA w Adelajdzie. Wówczas Iga Świątek po zaciętym ćwierćfinale okazała się lepsza od Białorusinki i wygrała 2:1 (6:3, 2:6, 6:1).

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Dobry początek turnieju Igi Świątek

Polka rywalizację we Włoszech rozpoczęła od dość pewnej wygranej 2:0 (6:3, 6:0). Choć w pierwszym secie Świątek miała trochę problemów i została dwa razy przełamana, to koniec końców udało jej się wygrać pierwszą partię różnicą trzech gemów. W drugim secie wróciła na odpowiednie tory i nie dała swojej rywalce ugrać nawet gema.

Spain TennisHurkacz już nie walczy ze sobą. "Ta porażka nie rozchwieje Huberta"

Dla liderki rankingu WTA była to 25. wygrana z rzędu. Polka śrubuje swój rekord wygranych spotkań i wciąż prezentuje wysoką formę. Jej spotkanie z Azarenką zaplanowane jest na czwartek 12 maja. 

Więcej o: