Maja Chwalińska idzie śladami Igi Świątek. Awans aż o 90 pozycji

Młoda polska tenisistka Maja Chwalińska zaliczyła kolejny świetny występ w 2022 roku. 21-latka wygrała turniej na kortach ziemnych w Pradze, dzięki czemu awansowała na 178. miejsce w rankingu WTA. To dla niej najwyższa pozycja w karierze.

W niedzielę 21-letnia polska tenisistka odniosła spory sukces, wygrywając turniej ITF w Pradze o puli nagród 60 tysięcy dolarów. W finale imprezy Chwalińska uporała się w dwóch setach (7:5, 6:3) z reprezentantką Gruzji Ekateriną Gorgodze (118. WTA).

Świetny rok Mai Chwalińskiej

Obecny rok jest dla młodej polskiej tenisistki bardzo udany. Zwycięstwo w Pradze jest jej drugim triumfem w obecnym sezonie, jeśli chodzi o turnieje ITF. W połowie stycznia Chwalińska wygrała imprezę o puli nagród 25 tysięcy dolarów w tunezyjskim Monastyrze. W finale pokonała wówczas Francuzkę Carole Monnet 6:4, 6:4.

Niecały miesiąc później 13 lutego Maja Chwalińska dotarła do finału halowego turnieju ITF w Porto o puli nagród 25 tysięcy dolarów. Wtedy jednak nie zdołała odnieść zwycięstwa, przegrywając w trzech setach z Austriaczką Julią Grabher.

Świetna gra w 2022 roku sprawiła, że Chwalińska zanotowała spory awans w rankingu WTA. Obecnie 21-latka zajmuje 178. miejsce, co oznacza poprawę lokaty względem poprzedniego zestawienia aż o 90 miejsc. W TOP 200 zestawienia żadna zawodniczka nie awansowała aż tak wyraźnie, jak Chwalińska. Dotychczas najwyżej była w 2019 roku, kiedy to plasowała się na 192. miejscu.

Kolejny sukces Chwalińskiej do kolekcji

Maja Chwalińska od początku kariery wygrała już pięć turniejów rangi ITF. Poza triumfami w Pradze i Monastyrze, młoda Polka wygrywała w 2019 roku w trzech turniejach na ceglanych kortach w Polsce - w Bytomiu, Grodzisku Mazowieckim i Warszawie. Ponadto siedmiokrotnie wygrywała turnieje w grze deblowej. Ostatni triumf w parze z Czeszką Jesiką Maleckovą zanotowała na początku maja w Stambule.