Hurkacz rozprawił się z Hiszpanem, teraz czas na Serba

Hubert Hurkacz gra dalej. Wrocławianin rozprawił się z rewelacją ostatnich tygodni Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną 6:4, 4:6, 7:6(5) i zagra w 1/8 finału Mutua Madrid Open. O zwycięstwie zadecydował emocjonujący tie-break.

Spotkanie miało miejsce na kortach Caja Mágica w Madrycie, w ramach ATP Tour. W pierwszym secie Polak pokazał, że kluczowe będzie utrzymanie serwisu. Choć Hurkacz miał szansę przełamać się w siódmym gemie, to nie potrafił tego wykorzystać. Dopiero przy stanie 5:4, Hiszpan nie wytrzymał presji i Polak wygrał pierwszy set.

O wygranej zadecydował tie-break

W drugim Hiszpan był już o wiele lepszy od Polaka i w pewnym momencie prowadził 5:1. Jednak w jego poczynaniach wkradło się rozluźnienie i kolejne trzy gemy były już na korzyść Polaka. Ostatecznie Hiszpan zachował spokój i wygrał drugi set 6:4.

W trzecim obaj gracze mieli lepsze i gorsze momenty. Hurkacz zaczął wykorzystywać przełamanie oponenta, ale chwilę później nie był w stanie utrzymać własnego podania, co doprowadziło do tie-breaku. W nim lepszy okazał się Polak, który wygrał 7:5, a w całym meczu 6:4, 4:6 i 7:6.

Hurkacz zna już kolejnego rywala

Dzięki wygranej Hurkacz awansował do 1/8 finału ATP w 1000 w Madrycie i zagra z Dusanem Lajoviciem. Serb pokonał Duńczyka, Caspra Ruuda 7:6, 2:6, 6:4. Spotkanie zaplanowano na 5 maja. Relację tekstową z meczu będziecie mogli przeczytać w sport.pl.