Ksienija Pałkina zdyskwalifikowana na 16 lat. Przyznała się do winy

Ksienija Pałkina została zdyskwalifikowana na 16 lat i ukarana wysoką grzywną. To kara za ustawianie meczów, których Kirgizka miała się dopuszczać w latach 2018-2019.

Decyzję o ukaraniu sportsmenki podjął Organ Dyscyplinarny ds. Zwalczania Negatywnych Zjawisk w Tenisie (ITIA). — Ksienia Pałkina otrzymała karę w wysokości 100 tys. dolarów, a także została zawieszona na 16 lat (6 w zawieszeniu), co oznacza dla niej wykluczenie przynajmniej do listopada 2029 roku — brzmiało orzeczenie organu.

Zobacz wideo Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. "Chcę czerpać energię z trybun"

Kara ma związek z ustawianiem meczów. W 2019 roku 32-latka i jej partnerka deblowa Albina Chabibulina zostały zatrzymane przez policję podczas turnieju w Clermont-Ferrand. Uzbecka tenisistka miała celowo przegrać jedno ze spotkań, a pośrednikiem w tym procederze miała być właśnie Pałkina. W grudniu 2021 roku, zawodniczka została ukarana dożywotnią dyskwalifikacją i karą w wysokości 150 tys. dolarów. 

Za korupcję w tenisie ukarano ponad 60 graczy

Podobny los czekał również Pałkinę, która przyznała się do winy. Tenisistka nie tylko pożegna się z kortem na 16 lat, ale też zapłaci 100 tys. dolarów grzywny, z czego 87,5 tysiąca warunkowo. Obie zawodniczki nigdy nie grały na poziomie cyklu WTA, czyli nie otrzymywały wielkich nagród finansowych. W ciągu 10 lat za korupcję w tenisie ukarano ponad 60 graczy, z czego 32 otrzymało dożywotnią dyskwalifikację. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA