Sensacyjna porażka Aryny Sabalenki. Finałowa rywalka Świątek nie obroni tytułu

Rozstawiona z numerem trzecim Aryna Sabalenka odpadła już w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Madrycie. Białorusinka przegrała po dwugodzinnym starciu z Amerykanką Amandą Anisimovą 2:6, 6:3, 4:6, tym samym tracąc szansę na obronę tytułu.

Aryna Sabalenka (4. WTA) była jedną z faworytek tegorocznego turnieju WTA 1000 w Madrycie. Białorusinka miała duże szanse na obronę tytułu, który wywalczyła w ubiegłym sezonie po zaciętym finale z Australijką Ashleigh Barty. Na korzyść 23-latki przemawiał również fakt wycofania się z turnieju liderki światowego rankingu Igi Świątek. To właśnie Polka pokonała Sabalenkę w ostatniej imprezie w Stuttgarcie.

Paula BadosaPaula Badosa goni Igę Świątek. Błyskotliwe zwycięstwo w Madrycie

Aryna Sabalenka poza turniejem WTA 1000 w Madrycie. 23-latka nie obroni tytułu

Białorusinka sprawiła ogromną sensację, przegrywając już w pierwszej rundzie turnieju z niżej notowaną Amerykanką Amandą Anisimovą (33. WTA). 23-latka po przegranym pierwszym secie 2:6 podniosła się z kolan i w drugiej odsłonie partii zwyciężyła 6:3. W trzecim secie Sabalenka przegrywała już 1:4, jednak udało jej się doprowadzić do remisu. Potem straciła kolejne dwa gemy i ostatecznie zakończyła rywalizację, odpadając tym samym z turnieju. Mecz trwał godzinę i 55 minut. W trakcie spotkania Białorusinka zdobyła cztery asy, ale popełniła aż osiem podwójnych błędów serwisowych. 23-latka wykorzystała również trzy z sześciu break-pointów.

Czwartkowa rywalizacja w Madrycie była już czwartym starciem obu tenisistek w historii. W każdym z nich triumfowała Anisimova. W 2019 roku Amerykanka wyeliminowała Sabalenkę z dwóch wielkoszlemowych turniejów, najpierw wygrywając w trzeciej rundzie Australian Open, a następnie w drugiej rundzie Roland Garros. W obecnym sezonie tenisistki rywalizowały ze sobą raz, na kortach w Charleston. Tam również po trzy setowym boju Białorusinka musiała uznać wyższość rywalki.

Tegoroczny występ Sabalenki w WTA 1000 w Madrycie był dla niej czwartym turniejem na tym obiekcie. W zeszłym roku Białorusinka triumfowała, jednak w poprzednich sezonach kończyła przygodę z hiszpańskimi kortami już na pierwszej rundzie.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Iga ŚwiątekIga Świątek porsche przejechała się tylko na korcie. Więcej na razie nie może

Sabalenka ma na swoim koncie 16. finałów rangi WTA w karierze. W dziesięciu z nich wygrywała, ale tylko raz na kortach ziemnych - w Madrycie w 2021 roku. W imprezach wielkoszlemowych Białorusinka dotarła najdalej do półfinałów - zarówno w zeszłorocznym US Open, jak i Wimbledonie.