Francja nie zgadza się z Anglią. Tak dla Rosji i Białorusi na Roland Garros

Francuzi nie zamierzają iść w ślady Brytyjczyków, którzy zdecydowali, że tenisiści z Rosji i Białorusi nie mogą wystąpić w tegorocznym Wimbledonie. "RMC Sport" podaje, że zawodnicy z obu krajów wystartują we French Open, który rozpocznie się już 22 maja.

Organizatorzy wielkoszlemowego Wimbledonu podjęli w ubiegłą środę decyzję o wykluczeniu z udziału w turnieju tenisistów z Rosji i Białorusi. To element potępienia putinowskiej agresji na Ukrainę. Tym samym na trawiastych kortach w Londynie nie zobaczymy między innymi wicelidera rankingu ATP Daniiła Miedwiediewa, oraz siódmej obecnie w zestawieniu WTA Aryny Sabalenki.

Zobacz wideo Iga Świątek reaguje na pozycję liderki rankingu WTA

Francuzi nie pójdą w ślady Brytyjczyków. Tenisiści z Rosji i Białorusi zagrają we French Open

Taka decyzja Brytyjczyków nie wszystkim się spodobała. Zareagowali przedstawiciele światowych federacji, a więc ATP i WTA. Mówi się, że mogą one zdecydować się nie uwzględnić wyników w turnieju w światowych rankingach. WTA kieruje się dobrem zawodniczek. Panuje przekonanie, że żaden zawodnik nie powinien pokutować za działania rządu swojego kraju. 

Holger Rune wygrał z Alexanderem Zverevem18-latek pokonał trzecią rakietę świata i zamarł. Zverev: Przegrałbym z każdym

Jak podaje "RMC Sport", decyzji o wykluczeniu tenisistów z Rosji i Białorusi nie popierają także organizatorzy French Open. Zdecydowali oni, że zawodnicy z obu krajów będą mogli wziąć udział w rywalizacji na kortach Rolanda Garrosa. Nadal będą mogli oni występować jednak tylko pod neutralną flagą. W razie zwycięstwa zawodnika, lub zawodniczki z któregoś z tych krajów, nie zostanie także odegrany jego hymn narodowy. 

Wielkoszlemowy turniej w Paryżu rozpocznie się już 22 maja i potrwa do 5 czerwca. Tytułów wywalczonych przed rokiem bronić będą Barbora Krejcikova i Novak Djoković. W rywalizacji nie zabraknie także Igi Świątek, która triumfowała w imprezie w 2020 roku. Obecnie Polka wstrzymała kolejne starty z powodu urazu barku i nie zobaczymy jej w turnieju WTA 1000 w Madrycie

Iga ŚwiątekHiszpanie ostrzegają Świątek przed podzieleniem losu Osaki

Więcej o: