Hiszpanie ostrzegają Igę Świątek przed podzieleniem losu Naomi Osaki

Iga Świątek wycofała się z powodu kontuzji z turnieju WTA w Madrycie. Hiszpańskie media komentują decyzję Polki, grającą aktualnie "kosmiczny tenis", podkreślając, że "jej brak będzie ogromną stratą". Jednocześnie ostrzegają, by nie powtórzyła losu Naomi Osaki, która podobnie jak Świątek, zaliczyła serię 23 zwycięstw z rzędu.

Iga Świątek miała wystąpić w nadchodzącym tygodniu w turnieju w Madrycie. W ostatniej chwili Polka wycofała się jednak z rywalizacji, tłumacząc się kontuzją. - Po bardzo intensywnym czasie i wygraniu czterech turniejów z rzędu przyszedł czas, aby zregenerować moje ramię, które dawało delikatne sygnały przemęczenia już po Miami. Moje ciało potrzebuje regeneracji. Po odpoczynku i zadbaniu o ramię będę przygotowywała się za granicą do turnieju w Rzymie i do Rolanda Garrosanapisała Świątek w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. "Chcę czerpać energię z trybun"

Hiszpanie ostrzegają Świątek. Nie chcą, by powtórzyła los Naomi Osaki

Hiszpańskie media natychmiast podłapały temat rezygnacji Igi Świątek z gry w Madrycie i szeroko go komentują. "As" podkreśla, że Polka została liderką światowego rankingu dzięki rezygnacji Ashleigh Barty, jednak dzięki kapitalnej serii 23 wygranych meczów i zwycięstw w kolejnych turniejach w Dausze, Indian Wells, Miami i Stuttgarcie ma aż 2136 punktów przewagi nad 2. w rankingu Paulą Badosą.

24.04.2022, Stuttgart, Iga Świątek podczas finałowego meczu turnieju WTA 500.Iga Świątek bez jednoznacznej odpowiedzi ws. wykluczenia Rosji i Białorusi. Cztery zdania

"Marca" przyznaje, że brak Świątek w turnieju w Madrycie jest "ogromną stratą", biorąc pod uwagę jej kapitalną serię 23 zwycięstw z rzędu i wygraniu czterech tytułów w tym sezonie. I zauważa, że jej pozycja światowej liderki jest niezagrożona z powodu wielkiej przewagi nad rywalkami.

"AS" jednocześnie ostrzega Igę Świątek, przypominając historię Naomi Osaki. Japonka, podobnie jak Polka, wygrała 23 mecze z rzędu między sierpniem 2020 a marcem 2021, po czym znacząco osłabła. - Wpadła w spiralę złych wyników, a także serię problemów pozasportowych, które wręcz zniszczyły jej grę - podkreślił hiszpański dziennik, dodając, że Osaka powoli powraca do swojej optymalnej dyspozycji.

Naomi Osaka wycofała się w ubiegłym roku właśnie z Rolanda Garrosa z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym. Jak sama przyznała, po wygraniu US Open w 2018 roku walczyła z atakami depresji. Dlatego, gdy poczuła, że potrzebuje zadbać o siebie, postanowiła wycofać się z gry, tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

- Myślę, że najlepiej dla turnieju, dla innych zawodników i dla mojego samopoczucia będzie, jeśli się wycofam i wszyscy w Paryżu skupią się na tenisie. Nigdy nie będę trywializować zdrowia psychicznego i mówić o nim lekko. Sama walczyłam z atakami depresji po wygraniu US Open 2018 i było mi z tym bardzo trudno - mówiła wówczas Osaka.

Podczas igrzysk olimpijskich odpadła już w III rundzie z Marketą Voundrousovą, przegrywając 1:6, 4:6. W tym roku odpadła w III rundzie Australian Open, przez co spadła pod koniec pierwszej setki rankingu WTA.

Iga ŚwiątekIga Świątek tłumaczy rezygnację z turnieju w Madrycie. "Miałam tylko dwa dni wolnego"

Po decyzji Igi Świątek o rezygnacji z turnieju w Madrycie stało się także jasne, że przed Polką tylko jeden start do rozpoczęcia Rolanda Garrosa. Hiszpanie podkreślają, że grająca "kosmiczny tenis" Świątek będzie mogła sprawdzić się już tylko w Rzymie, w turnieju rozpoczynającym się 9 maja.

Więcej o: