Iga Świątek kontuzjowana. Polka wycofała się z turnieju w Madrycie

Iga Świątek miała zmierzyć się z kwalifikantką w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Madrycie. Niestety jej plany pokrzyżowała kontuzja. Polska tenisistka wycofała się z udziału w imprezie.

Iga Świątek, liderka rankingu WTA, miała przystąpić do turnieju WTA 1000, który odbywa się w Madrycie. Polka miała okazję wygrać już swój piąty turniej z rzędu. Niestet, ostatecznie nie będzie miała na to możliwości. 

Zobacz wideo Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. "Chcę czerpać energię z trybun"

Sensacyjne doniesienia. Iga Świątek wycofuje się z udziału w turnieju

Pierwszą rywalką Igi Świątek w turnieju WTA 1000 w Madrycie miała być kwalifikantka. Polska tenisistka byłaby zdecydowaną faworytką tego starcia. Schody rozpoczęłyby się dopiero później. W drugiej rundzie mogłaby spotkać się ze zwyciężczynią Wimbledonu Petrą Kvitovą (30. WTA), a następnie z Jeleną Rybakiną (18. WTA), która rok doszła do ćwierćfinału French Open. W turnieju Świątek mogłaby zmierzyć się także z Garbiną Muguruzą (9. WTA) lub Marią Sakkari (5. WTA). 

Serbia TennisŚwietnie informacje dla Djokovicia. Będzie bronił tytułu na Wimbledonie

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niestety plany polskiej tenisistki pokrzyżowała kontuzja. Jak podaje WTA Insider, Iga Świątek doznała urazu prawego barku i wycofała się z udziału w turnieju. 

Polka podzieliła się decyzją na swoim koncie na Twitterze. Zwróciła uwagę, że jej ramię było przemęczone już podczas turnieju w Miami. - Po bardzo intensywnym czasie i wygraniu czterech turniejów z rzędu przyszedł czas, aby zregenerować moje ramię, które dawało delikatne sygnały przemęczenia już po Miami. Moje ciało potrzebuje regeneracji. Po odpoczynku i zadbaniu o ramię będę przygotowywała się za granicą do turnieju w Rzymie i do Rolanda Garrosa – napisała Świątek.

WimbledonWojciech Fibak krytykuje Wimbledon za wykluczenie Rosjan. "Niesprawiedliwa decyzja"

Więcej o: