Trudne losowanie Igi Świątek w Madrycie. Muguruza już w ćwierćfinale

Iga Świątek poznała rywalkę w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Madrycie. Polka zagra z kwalifikantką. Później może jednak trafić na bardzo silne rywalki - Petrę Kvitovą, Garbine Muguruzę, czy Jelenę Rybakiną.

Iga Świątek jako liderka światowego rankingu przystąpi do walki w turnieju WTA 1000 w Madrycie. Polka podtrzymuje serię 23 wygranych z rzędu i ma szansę, żeby wygrać już piąty turniej z rzędu. 

Zobacz wideo

Kwalifikantka będzie pierwszą rywalką Świątek w Madrycie. Potem schody

Zadanie nie będzie jednak proste. We wtorek rano przedstawiono wyniki losowania i turniejową drabinkę. W pierwszej rundzie Polka nie będzie miała trudnego zadania - trafiła na kwalifikantkę, więc będzie zdecydowaną faworytką spotkania. Później zaczynają się jednak schody. 

Patrick McEnroe zachwycony Igą Świątek przed RG. Patrick McEnroe zachwycony Igą Świątek przed RG. "Trudno sobie wyobrazić, by ktoś ją pokonał"

Trudna drabinka dla Świątek. O tytuł może walczyć z dwoma największymi rywalkami

W drugiej rundzie na Świątek może czekać Czeszka Petra Kvitova - aktualnie 30. rakieta świata i dwukrotna zwyciężczyni Wimbledonu. W trzeciej możliwe jest za to spotkanie Polki z Jeleną Rybakiną z Kazachstanu. To z kolei zeszłoroczna ćwierćfinalistka French Open, która zajmuje 18. miejsce w rankingu WTA. 

W najważniejszych spotkaniach turnieju Świątek może wpaść na dziewiątą rakietę świata, Garbinę Muguruzę w ćwierćfinale, trzecią w rankingu WTA Marię Sakkari w półfinale i wiceliderkę zestawienia Paulę Badosę w finale. 

Polscy tenisiści o wykluczeniu Rosjan. Polscy tenisiści o wykluczeniu Rosjan. "Chciałbym wierzyć, że to początek"

To zatem niełatwe losowanie dla Świątek, nawet jeśli jest teraz w znakomitej dyspozycji i będzie faworytką do zwycięstwa w turnieju w Madrycie. Rywalizacja w stolicy Hiszpanii potrwa od piątku 29 kwietnia do niedzieli 8 maja.

Sportowcy rosyjscy w służbie wojennej propagandy PutinaRosjanie, macie rację: chrońmy sport przed polityką. Dlatego nie możecie grać

To przedostatnia możliwość sprawdzenia się zawodniczek przed wielkoszlemowym Roland Garros. Jego start zaplanowano na 22 maja, a poprzedzi go jeszcze turniej WTA 1000 w Rzymie (9-15 maja).

Więcej o: