"Najlepsza tenisistka naszej planety". Tak, to o Idze Świątek. Od Białorusinów

Iga Świątek pokonała 6:2, 6:2 Arynę Sabalenkę i wygrała turniej WTA w Stuttgarcie. Białoruskie media doceniły liderkę światowego rankingu i określili ją "najlepszą tenisistką naszej planety".

Iga Świątek wygrała czwarty turniej w tym roku kalendarzowym. Tym razem Polka okazała się najlepsza w Stuttgarcie, gdzie bez większego problemu w finale pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę (6:2, 6:2). Świątek wygrała już 23 mecze z rzędu, co plasuje ją w gronie najlepszych zawodniczek w historii, obok sióstr Williams oraz Justine Henin. W najnowszym rankingu Polka ma 2136 punktów przewagi nad drugą Paulą Badosą, która dzięki awansowi do półfinału w Stuttgarcie wyprzedziła Barborę Krejcikovą.

Zobacz wideo Świątek i Osaka zdominują kobiecy tenis? "Rośnie wielka rywalizacja"

"Najlepsza tenisistka naszej planety". Tak, to Białorusini o Idze Świątek

Iga Świątek nie miała większych problemów z pokonaniem Aryny Sabalenki w finale turnieju w Stuttgarcie, co zauważają także białoruskie media. "Sabalenka dobrze się bawiła, dopóki na drodze do Porsche nie pojawiła się pierwsza rakieta na świecie. Nic nie wyszło ze sprawienia niespodzianki. Aryna próbowała grać w szybkim tempie, ale przeciwniczce udawało się odpowiedzieć jeszcze szybciej" - pisze portal pressball.by.

Oglądaj program Sport.pl LIVE od 20:00:

 

"W finale w Stuttgarcie rywalką Sabalenki była najlepsza tenisistka naszej planety, Iga Świątek. Tylko na początku drugiego seta wydawało się, że Białorusince uda się podjąć równą walkę, ale ostatecznie musiała się poddać. Polka pewnie zwyciężyła 6:2, 6:2" - piszą dziennikarze z ont.by. Serwis belta.by podkreśla, że Sabalenka po raz ostatni wygrała turniej WTA w zeszłym roku w Madrycie. "W decydującym pojedynku w Stuttgarcie czwarta rakieta świata przegrała z liderką światowego rankingu, Igą Świątek" - czytamy.

Zarówno Iga Świątek, jak i Aryna Sabalenka wystąpią w turnieju WTA 1000 w Madrycie, który rozpocznie się 28 kwietnia i potrwa do 7 maja. Sabalenka w zeszłym roku pokonała w finale Australijkę Ashleigh Barty (6:0, 3:6, 6:4). Iga Świątek wtedy zakończyła rywalizację w trzeciej rundzie, gdzie musiała uznać wyższość Ashleigh Barty (5:7, 4:6).

Więcej o: