Słynny trener Patrick Mouratoglou stanął po stronie wykluczonych Rosjan i Białorusinów

- Trzeba zostawić politykę politykom - twierdzi słynny trener tenisowy Patrick Mouratoglou. 51-latek wziął w obronę zawodników z Rosji i Białorusi, którzy zostali wykluczeni z tegorocznego Wimbledonu.

Wojna w Ukrainie poważnie skomplikowała sytuację rosyjskich i białoruskich sportowców. Zostali oni wykluczeni z międzynarodowych rozgrywek niemal we wszystkich dyscyplinach. Wyjątkiem do tej pory był m.in. tenis. Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) zdecydowała bowiem, że wbrew naciskom opinii publicznej zezwoli im na branie udziału w turniejach. 

Zobacz wideo Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. "Chcę czerpać energię z trybun"

Pomimo kontrowersyjnej decyzji ITF organizatorzy wielkoszlemowego Wimbledonu podjęli w środę decyzję, że w tym roku nie dopuszczą do turnieju zawodników z Rosji i Białorusi. - Nie pozwolimy na wykorzystywanie znaczenia sportu do promowania rosyjskiego reżimu - napisano w specjalnym komunikacie All England Club.

Carlos AlcarazCarlos Alcaraz ponownie zachwycił. 18-latek wygrał turniej ATP w Barcelonie

"Są przeciwko wojnie". Mouratoglou broni Rosjan i Białorusinów

Wbrew pozorom okazuje się, że nie tylko Rosjanie i Białorusini są zaskoczeni taką decyzją. Nie zgadza się z nią także między innymi słynny trener Patrick Mouratoglou. - Zakaz gry Rosjan i Białorusinów w tegorocznym Wimbledonie to dla mnie decyzja bardzo zaskakująca. Oczywiście, trwa wojna, ale jestem przekonany, że wszyscy są przeciwko wojnie, w tym zawodnicy z Rosji i Białorusi - stwierdził Francuz w rozmowie z portalem TennisMajor.com. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

51-letni szkoleniowiec usprawiedliwił także brak stanowczej reakcji na wojnę ze strony tenisistów z Rosji i Białorusi. - Trzeba się postawić na ich miejscu, ci sportowcy mają w Rosji rodziny. Po tym, jak potępiliby działania rządu, stwarzają potencjalne problemy dla swoich bliskich - przekonywał Mouratoglou.

Novak Djoković omal nie trafił rakietą w chłopca do podawania piłekLatająca rakieta Djokovicia mogła sprawić Serbowi potężne kłopoty [WIDEO]

Patrick Mouratoglou to jeden z najbardziej znanych trenerów tenisowych. W latach 2012-2022 współpracował z Sereną Williams, której pomógł w zdobyciu dziesięciu tytułów wielkoszlemowych i złotego medalu olimpijskiego. Od 2018 roku jest opiekunem Stefanosa Tsitsipasa i Cori Gauff, a od niedawna także Simony Halep

Więcej o: