Iga Świątek zarobiła cztery razy więcej niż Sabalenka. Porsche zrobiło różnicę

Iga Świątek pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:2, 6:2 w finale turnieju WTA w Stuttgarcie. Polka za kolejny triumf zgarnęła ponad 436 tysięcy złotych, ale nie tylko. Zwyciężczyni niemieckiego turnieju otrzymała także... luksusowy samochód marki Porsche.

Iga Świątek znów pokazała, że w tym roku nie ma sobie równych. Polka pokonała w finale turnieju WTA w Stuttgarcie Arynę Sabalenkę 6:2, 6:2 i tym samym sięgnęła po czwarty tytuł z rzędu - po Dosze, Indian Wells i Miami. Dzięki pokonaniu Białorusinki 20-latka przedłużyła także do 23 wspaniałą serię zwycięstw z rzędu. 

Zobacz wideo Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. "Chcę czerpać energię z trybun"

Pokonanie Aryny Sabalenki było dla Igi Świątek łatwiejsze, niż można się było spodziewać. Białorusinka próbowała narzucić swoje tempo, ale już w drugim gemie została przełamana. Polka robiła swoje i nie dawała rywalce zyskać przewagi nawet na moment. 

Iga Świątek""Najpierw Polak wygrał tam samochód, teraz Polka.Wróciły wspomnienia"

Wartościowa nagroda dla Igi Świątek. Nie tylko pieniądze

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Iga Świątek sięgnęła nie tylko po kolejny tytuł, ale także zgarnęła pokaźną sumę pieniędzy. Dla zwyciężczyni turnieju WTA w Stuttgarcie przewidziano nagrodę w wysokości 93 823 euro, czyli ponad 436 tysięcy złotych. Sabalenka również nie może narzekać, choć jej nagroda jest niemal dwa razy niższa - 58 032 euro. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jednak to nie koniec dobrych wiadomości dla Igi Świątek. Polka oprócz sporej sumy zgarnie także wspaniałą nagrodę dodatkową. Organizatorzy wręczyli bowiem Polce kluczyki do nowego Porsche Taycan GTS Sport Turismo. Wartość tego luksusowego samochodu przekracza 600 tysięcy złotych!

Iga Świątek dziękuje tacie po zwycięstwie w Stuttgarcie. Iga Świątek dziękuje tacie po zwycięstwie w Stuttgarcie. "W końcu się zdecydował"

Wspaniałe wyniki Igi Świątek w tym sezonie sprawiają, że tenisistka poważnie powiększyła swój majątek. Już przed turniejem w Stuttgarcie Polka zarobiła łącznie około 15 milionów złotych. Za sam triumf w turnieju w Miami 20-latka otrzymała aż 1 mln 231 tys. dolarów, czyli ponad 5 milionów złotych. 

Więcej o: