Jak ona to odebrała? Zachwyty nad grą Igi Świątek [WIDEO]

Iga Świątek nie przestaje zachwycać. Polka wygrała swój czwarty turniej z rzędu, pokonując w finale zmagań w Stuttgarcie 6:2, 6:2 Arynę Sabalenkę. W drugim secie Polka popisała się akcją, która wprawiła w zachwyt komentatorów i internautów.

Najlepsza polska tenisistka nie miała litości dla kolejnej swojej rywalki. W finale turnieju WTA w Stuttgarcie nie miała jednak łatwego zadania, bowiem mierzyła się z zajmującą obecnie czwarte miejsce w rankingu WTA Aryną Sabalenką z Białorusi.

Iga ŚwiątekIga Świątek triumfuje w WTA w Stuttgarcie. Siódmy tytuł w karierze

Świątek wygrała czwarty turniej z rzędu

Zanim jednak Polka dotarła do finału, pokazywała swoją wyborną dyspozycję w trzech poprzednich starciach na niemieckim korcie. Zmagania w Niemczech 20-latka rozpoczęła od drugiej rundy, w której zmierzyła się z Evą Lys (342. WTA). Potrzebowała nieco ponad godziny, aby wygrać 6:1, 6:1.

Następnie Iga Świątek grała z 12. w rankingu WTA Emmą Raducanu, jednak i tym razem była znacznie lepsza, wygrywając 6:4, 6:4. Najwięcej problemów sprawiła jej w czwartej rundzie Rosjanka Ludmiła Samsonowa (31. WTA). Po ponad 3-godzinnym starciu z awansu do finału cieszyła się jednak Polka.

Kapitalne zagranie Igi Świątek

W szóstym gemie drugiego seta finałowego starcia z Sabalenką najlepsza polska tenisistka potwierdziła, że jest w znakomitej formie i praktycznie żadna sytuacja na korcie nie stanowi dla niej większego wyzwania. Białorusinka sprytnie próbowała zdobyć punkt, zagrywając tuż za siatkę, jednak Świątek była na posterunku i zrewanżowała się tym samym.

Germany Tennis WTA"Urodziłam się po to, żeby odbierać puchary". Iga Świątek ma 100 procent racji

20-latka skutecznie przebiła piłkę na drugą stronę siatki i choć Sabalenka zdołała do niej dobiec, nie dała rady odpowiedzieć Polce skutecznym zagraniem. Świątek wygrała także dwie kolejne piłki, a w konsekwencji całego gema, dzięki czemu wyszła wówczas na prowadzenie 4:2.