Iga Śwątek wyrównała rekord Sereny Williams w liczbie wygranych setów. Dominacja Polki

Iga Świątek niedawno została liderką rankingu WTA i jest absolutnie w życiowej formie. Polka może pochwalić się wygraną już 21. meczów z rzędu, a to jest powiązane z innym wyjątkowym rekordem, który do tej pory należał jedynie do absolutniej legendy tenisa - Sereny Williams.

Trwa turniej WTA 500 w Stuttgarcie. Iga Świątek (WTA 1) zameldowała się już w półfinale zawodów, w którym już dziś zmierzy się z Ludmiłą Samsonową (WTA 31). Nasza tenisistka jak na razie podczas tej imprezy nie straciła seta, kontynuując swoją niesamowitą passę i wyrównując rekord Sereny Williams dotyczący setów wygranych z rzędu.

Iga Świątek jak legenda tenisa. Polka wyrównała rekord Sereny Williams

W starciu z Rosjanką Iga Świątek będzie zdecydowaną faworytką, a wskazują na to nie tylko jej forma, ale także statystyki. Polka nie tylko schodziła zwycięsko z kortu w trakcie 21. swoich ostatnich występów, ale na dodatek wygrała aż 28 setów z rzędu! Taki wynik w przeszłości udało się osiągnąć jedynie legendarnej Serenie Williams. Amerykanka miała taką passę między zwycięskim US Open 2012 a Australian Open 2013, w którym dotarła ćwierćfinału.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Ludmiła Samsonowa i Iga ŚwiątekIga Świątek zagra z Rosjanką o finał w WTA Stutgarcie. Walka o 23. zwycięstwo z rzędu

Passa Świątek trwa od połowy marca. Podczas Indian Wells w pierwszym secie zaskoczyła ją Niemka Angelique Kerber. Później 20-latka nie pozostawiała już rywalkom złudzeń, wygrywając każdy z 13 meczów bez straty seta. Podczas turnieju w Stuttgarcie Polka okazywała się już lepsza od Evy Lys (6:1, 6:1) i Emmy Raducanu (6:4, 6:4).

To kolejny rekord wyrównany lub pobity w tym roku naszej tenisistki. Świątek już w marcu zdobyła więcej punktów rankingowych niż w całym poprzednim sezonie, ponadto dzięki zwycięstwom podczas turniejów w Dosze, Indian Wells i Miami Open została pierwszą w historii zawodniczką, która wygrała pierwsze trzy turnieje WTA 1000 w sezonie. A to nie koniec! Polka została także pierwszą zawodniczką przed 21. rokiem życia, która wygrała "Sunshine Double".

Emma Raducanu zmierzy się z Igą Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA w StuttgarcieTo była lekcja. Raducanu powinna uczyć się od Świątek jak zarządzać sukcesem