Iga Świątek wciąż zachwyca. Kapitalne zagranie Polki w Stuttgarcie [WIDEO]

Iga Świątek nie zwalnia tempa. Polka w środę rozpoczęła rywalizację podczas turnieju WTA w Stuttgarcie i już podczas swojego pierwszego spotkania popisała się genialnym bekhendem.

Iga Świątek (WTA 1) po trzech wygranych turniejach w tym roku i ze względu na drobny uraz zdecydowała się na krótką przerwę, przez którą nie wystartowała podczas zawodów w Charleston. Polka na korty wróciła tydzień temu podczas turnieju Billie Jean King Cup w Radomiu, a teraz rozpoczęła rywalizację podczas zawodów z cyklu WTA w Stuttgarcie. Jej forma nadal jest imponująca.

Wyśmienite zagranie Igi Świątek

Iga Świątek zmagania w Niemczech rozpoczęła od drugiej rundy, w której trafiła na Evę Lys (WTA 342), Niemkę z ukraińskimi korzeniami. Polka była faworytką środowego starcia i nie zawiodła. Spotkanie zakończyło się wygraną Świątek 2:0 (6:1, 6:1), choć jej rywalce nie można odmówić zaangażowania i walki do samego końca.

Iga Świątek mocno popracowała w piekarni. Przypominają się rządy Steffi GrafIga Świątek mocno popracowała w piekarni. Przypominają się rządy Steffi Graf

Szczególną uwagę podczas spotkania przykuło jedno z zagrań Świątek w drugim secie. Polka znów udowodniła, że jest w kapitalnej dyspozycji. Po długiej wymianie piłek ze swoją rywalką liderka rankingu WTA popisała się genialnym bekhendem, po którym zdobyła punkty. Lys nawet nie zareagowała na uderzenie Polki.

Więcej artykułów o podobnej treści przeczytasz na portalu Gazeta.pl

Świątek w ćwierćfinale

Choć Iga Świątek dopiero rozpoczęła rywalizację w Stuttgarcie, to dzięki wygranej nad Evą Lys już zapewniła sobie awans do ćwierćfinału turnieju. Ten zostanie rozegrany w piątek 22 kwietnia.

Polka w kolejnej rundzie zagra ze zwyciężczynią pary Tamara Korpatsch (WTA 118)-Emma Raducanu (WTA 12). Spotkanie 1/8 finału, które wyłoni rywalkę Świątek, odbędzie się w czwartek. Faworytką starcia jest Raducanu. Dla Brytyjki rywalizacja w ćwierćfinale ze Świątek byłaby okazją do rewanżu za juniorski Wimbledon, który Polka wygrała  w 2018 roku pokonując właśnie Raducanu.