Paula Badosa o Idze Świątek. "Wzajemnie się nakręcamy". Wielka klasa

Iga Świątek zasłużenie jest liderką rankingu WTA, co doceniają również jej bezpośrednie rywalki. Przed turniejem na mączce w Stuttgarcie treningi z Polką odbyła Paula Badosa, która była zachwycona postawą i klasą 20-latki.

Od ponad dwóch tygodni Iga Świątek jest liderką światowego rankingu WTA. Generalnie ostatnie tygodnie są dla niej bardzo udane - wygrała trzy turnieje rangi WTA 1000, a do tego dotarła do półfinału Australian Open. Świetne występy sprawiły, że Polka ma wyraźną przewagę nad rywalkami w rankingu.

Zobacz wideo Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. "Chcę czerpać energię z trybun"

Iga Świątek ośmiesza rywalkęIga Świątek upokorzyła rywalkę? "Sam jej biłem brawo"

Badosa chwali Igę Świątek

Znakomita dyspozycja najlepszej polskiej tenisistki jest dowodem na to, że obecnie nie ma sobie równych. Dostrzegają to również jej przeciwniczki, które szukają każdej okazji, aby móc z nią trenować. Ostatnią na taką możliwość zdecydowała się trzecia w rankingu WTA Paula Badosa, która była zachwycona 20-latką.

- Jest miła, wzajemnie się nakręcamy. Nie chciałabym, żebym w moim treningu musiała zmagać się ze złymi odczuciami czy złą energią. Ona sprawia, że wszystko jest łatwe - powiedziała Badosa dla WTA Insider.

Hiszpańska tenisistka dodała również, że Świątek zasłużenie jest liderką światowego rankingu. - Dla mnie Iga jest numerem jeden na świecie. Nie mogłabym prosić o lepszego partnera do ćwiczeń - powiedziała Badosa.

Świątek przed turniejem w Stuttgarcie

Polska gotowa wyłożyć 10 mln dol. na stół. Za finały Pucharu BJK. Polska gotowa wyłożyć 10 mln dol. na stół. Za finały Pucharu BJK. "Mamy szansę wygrać"

Iga Świątek rozpocznie rywalizację w turnieju w Stuttgarcie w środę 20 kwietnia. W drugiej rundzie jej rywalką będzie reprezentująca Niemcy Eva Lys (342. WTA), która w pierwszej rundzie dość zaskakująco pokonała Viktoriję Golubić ze Szwajcarii 5:7, 7:5, 7:5.

Więcej o: