Wielkie serce Igi Świątek. Zarobione pieniądze przeznaczy na młode talenty

Iga Świątek postanowiła wykorzystać pieniądze zdobyte na zawodowych kortach, by pomagać potrzebującym ludziom. Nasza utalentowana tenisistka od dawna wspiera organizacje charytatywne w Polsce, ale na tym jej plany się nie kończą. "Wiem, jak trudno było mojemu tacie we mnie inwestować. Nie chcę, by inne utalentowane dzieciaki miały takie same problemy, jak ja na początku" - przekazała w artykule dla "Przeglądu Sportowego".

Iga Świątek od początku roku imponuje formą. Raszynianka wygrała w ostatnich tygodniach aż trzy turnieju rangi WTA z rzędu. Okazała się najlepsza w Dausze, Indian Wells oraz Miami. Dzięki tym zwycięstwom wspięła się na sam szczyt rankingu tenisistek i jest aktualnie niepodważalnym numerem jeden. 

Zobacz wideo Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. "Chcę czerpać energię z trybun"

Iga Świątek wie, co zrobi z pieniędzmi zarobionymi na korcie. Chce pomagać potrzebującym dzieciom

Za wielkimi sukcesami na korcie idą także ogromne zarobki. Iga Świątek zarobiła już od w samym 2022 roku więcej, niż w poprzednich latach startów. 20-latka zamierza zrobić dobry użytek z tych pieniędzy. W artykule dla "Przeglądu Sportowego" zapowiedziała, że jej celem jest pomaganie potrzebującym. 

Iga ŚwiątekIga Świątek ma zagrać w Warszawie. Turniej WTA na kortach Legii

"Nie ma co ukrywać – odkąd wygrywam duże turnieje, to mam pieniądze, a między innymi dzięki nim mogę próbować coś zmienić na lepsze, szczególnie w Polsce. Wielu ludzi nie ma tego luksusu (...). Wiem, że ludzie często inspirują się wzajemnie w pomaganiu. Staram się korzystać z tego mądrze i wraz z upływem lat mam nadzieję pomagać ludziom na coraz większą skalę i wspierać innych, szczególnie dzieci i nastolatków w spełnianiu ich sportowych marzeń" - czytamy. 

"Wiem, jak trudno było mojemu tacie we mnie inwestować. Nie chcę, by inne utalentowane dzieciaki miały takie same problemy, jak ja na początku. Mogą nie mieć pieniędzy na treningi czy na fizjoterapię, więc chcę spróbować ułatwić im rozwój, to będzie na pewno częścią mojej działalności poza kortem za jakiś czas" - dodaje Polka. 

Na razie tenisistka nie ma jeszcze konkretnego planu, jednak już od dawna pomaga organizacjom charytatywnym w Polsce. W ubiegłym roku przekazała pieniądze m.in. na rzecz organizacji dbających o zdrowie psychiczne dzieci. Wspiera także Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

"Podczas zeszłorocznego turnieju Indian Wells postanowiłam przekazać nagrodę pieniężną za wygraną w trzeciej rundzie dwóm organizacjom zajmującym się zdrowiem psychicznym dzieci w Polsce. To była spontaniczna decyzja, zbiegła się ze Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego" - zdradziła Świątek

"Współpracuję z jedną z największych polskich organizacji charytatywnych, która wspiera służbę zdrowia dzieci - Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - i ostatnio przekazałem im rakietę, z którą w zeszłym roku zdobyłam tytuł w Rzymie. Rakieta oraz trening ze mną, który odbędzie się w tym roku, zostały wylicytowane za prawie 200 tys. zł, które wsparły dziecięcą okulistykę"  - dodała.

"Inną organizacją, którą wspieram, jest Szlachetna Paczka, projekt pomagający rodzinom i dzieciom zmagającym się z ubóstwem. W ostatnie święta Bożego Narodzenia wraz z zespołem pomogłam rodzinie, w której u ojca i córki zdiagnozowano raka i potrzebowali oni nie tylko codziennych produktów, ale też wielomiesięcznej terapii dla dziewczynki, którą opłaciliśmy z wyprzedzeniem" - wyznała tenisistka.

Teraz przed Igą Świątek start w turnieju halowym w Stuttgarcie. Liderka rankingu WTA rozpocznie rywalizację od drugiej rundy. Jej pierwszą rywalką będzie Niemka Eva Lys

Iga ŚwiątekIga Świątek najlepiej zarabiającą tenisistką 2022 roku

Więcej o: