Były trener Djokovicia pyta: Zrobili coś podobnego, gdy USA wkroczyły do Iraku? Wstyd

- Czy organizatorzy zrobili coś podobnego, gdy USA wkroczyły do Iraku i zabiły tam ponad milion cywilów? - pyta były trener Novaka Djokovicia, Nikola Pilić. Wszystko w kontekście pomysłu wykluczenia rosyjskich i białoruskich tenisistów z Wimbledonu.

Jeśli ten pomysł wszedłby w życie, to obecnie drugi tenisista świata - Daniił Miedwiediew - czy dwukrotna mistrzyni Australian Open - Wiktoria Azarenka - nie mogliby wystartować w najstarszym turnieju tenisowym na świecie. Chyba, że otwarcie zapewnią, że nie wspierają Władimira Putina i jego reżimu.

Zobacz wideo Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. "Chcę czerpać energię z trybun"

Iga ŚwiątekIga Świątek ma już 19 zwycięstw z rzędu. Czas na mączkę w Stuttgarcie [DRABINKA]

Tenisiści z Rosji i Białorusi mogą nie zagrać na Wimbledonie

Przedstawiciele All England Lawn Tennis and Croquet Club, do którego należą korty Wimbledonu, jak i minister sportu Nigel Huddleston, zagrozili zakazem startu rosyjskim i białoruskim tenisistom po inwazji w Ukrainie. Ale ostatecznej decyzji jeszcze nie ma. A ponieważ termin zgłoszenia list startowych zbliża się wielkimi krokami (maj), organizatorzy już niebawem będą musieli zdecydować, czy pozwolą tenisistom z Rosji i Białorusi na na grę w Wimbledonie.

Pilić atakuje organizatorów Wimbledonu

Komentarz na temat potencjalnych sankcji dla tenisistów z obu tych krajów wygłosił były trener Novaka Djokovicia, Nikola Pilić. Jego zdaniem taki ruch nie jest na ten moment potrzebny. - To byłby wstyd. Czy organizatorzy zrobili coś podobnego, gdy USA wkroczyły do Iraku i zabiły tam ponad milion cywilów? Czy zabronili gry tenisistom z tego kraju? W dużym stopniu przesadzają - stwierdził.

Iga ŚwiątekTrzeci tydzień, a ten widok nam się nie nudzi. Iga Świątek wciąż na szczycie

Pilić, finalista French Open z 1973 roku powiedział również, że "w Wielkiej Brytanii panuje powszechne zjawisko rusofobii", dodając przy tym, że występowało ono "na przestrzeni ostatnich 150 lat i systematycznie się intensyfikowało".

Tegoroczna edycja Wimbledonu rozpocznie się 27 czerwca i potrwa do 10 lipca. 

Więcej o: