Linette wygrywa na początek Billie Jean King Cup. Polska prowadzi w Radomiu

Magda Linette pokonała Irinę Begu 2:1 (6.1, 4:6, 6:2) w pierwszym spotkaniu Billie Jean King Cup w Radomiu. Tym samym dała reprezentacji Polski prowadzenie w starciu z Rumunkami 1:0.

Magda Linette (WTA 63.) jako pierwsza z naszych tenisistek wyszła na kort Radomskiego Centrum Sportu, by zmierzyć się z reprezentantką Rumunii Iriną Begu (WTA 66.) podczas Billie Jean King Cup. Polka zwyciężyła po trzysetowym pojedynku 2:1 (6.1, 4:6, 6:2).

Zobacz wideo Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. "Chcę czerpać energię z trybun"

Magda Linette zwyciężyła na początek rywalizacji w Billie Jean King Cup. Polska prowadzi z Rumunią 1:0

Nasza reprezentantka doskonale zaczęła spotkanie. Pewnie zwyciężyła w dwóch pierwszych gemach przy własnym podaniu, a do tego przełamała serwis Iriny Begu. W efekcie szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Linette wychodziło praktycznie wszystko. W piątym gemie Rumunka miała wprawdzie dwa break pointy, ale Polka obroniła się i po chwili ponownie przełamała rywalkę. Pewnie zwyciężyła w tej partii, oddając zaledwie gema. 

Iga ŚwiątekWszystkie oczy na liderkę Świątek. "Dziewczyny się jej boją"

W drugim secie role zupełnie się jednak odwróciły. To Irina Begu zaczęła kapitalnie i tym razem to ona wyszła szybko na prowadzenie 3:0. Magda Linette jednak się nie poddała i ruszyła do odrabiania strat. Zdołała wyrównać przy stanie 4:4. Niestety kolejne dwa gemy padły łupem tenisistki z Rumunii i to ona zwyciężyła tę partię 6:4.

O wyniku zadecydował trzeci set. Zarówno Linette, jak i Begu wygrały pierwsze gemy przy swoich podaniach. W trzecim gemie naszej reprezentantce udało się jednak przełamać serwis rywalki i wyjść na prowadzenie 2:1. Następnie zdobyła punkt przy własnym serwisie i prowadziła już dwoma gemami. 

Linette i Begu wygrały swoje kolejne podania i mieliśmy wynik 4:2. Wówczas Polka ponownie przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 5:2. Irina Begu długo broniła się w ósmym gemie, który ostatecznie zakończył się po grze na przewagi. Magda Linette zdołała jednak wygrać przy własnym podaniu. Poznanianka triumfowała 6:2 i w całym meczu 2:1.

Zwycięstwo to dało prowadzenie reprezentacji Polski w całej rywalizacji podczas Billie Jean King Cup 1:0. W piątek na korcie zaprezentuje się także Iga Świątek. Liderka rankingu WTA zmierzy się z Mihaelą Buzarnescu (WTA 123.). Rywalizacja w Radomiu potrwa do soboty. 

Hubert HurkaczHubert Hurkacz kolekcjonuje "ziemniaki". Imponuje w słynnym Monte Carlo

Więcej o: