Boniek przewidział przyszłość Igi Świątek. Przypomniał wpis sprzed dwóch lat

Iga Świątek od kilku miesięcy prezentuje wysoką formę na kortach tenisowych. Polka od początku kwietnia jest liderką światowego rankingu WTA. Świetną przeszłość Igi Świątek przewidział już w 2020 roku Zbigniew Boniek.

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej jest zapalonym fanem tenisa. Swojej sympatii do tego sportu nie ukrywa też w mediach społecznościowych. 

Zobacz wideo Iga Świątek reaguje na pozycję liderki rankingu WTA

"Przyszły numer jeden"

Zbigniew Boniek podzielił się na Twitterze wspomnieniem sprzed nieco ponad dwóch lat. Wówczas były prezes PZPN wziął udział w wyzwaniu fanów tenisa, które polegało na zamieszczeniu na swojej tablicy zdjęcia z kortu.

legia - rakowZbigniew Boniek zrezygnował z przywileju. Prezes Kulesza: Nikt go nie wyganiał

Boniek zamieścił zdjęcie z Igą Świątek, a w opisie określił polską tenisistkę przyszłym numerem jeden światowego tenisa. "Zachęcam wszystkich miłośników tenisa do wzięcia udziału w wyzwaniu i zamieszczenia zdjęcia z kortu. Tylko zdjęcie, bez opisu. Celem jest zalanie Facebooka pozytywnymi zdjęciami. Przepraszam, że nie znalazłem niczego innego. Z przyszłym numerem jeden" - napisał Boniek.

Boniek wstawił swój stary wpis, dodając do tego wymowny komentarze: "wypowiedziane dwa lata temu", sugerując, że już wtedy przewidział, że Iga Świątek stanie się najlepszą rakietą świata. Pod postem pojawił się szereg ironicznych komentarzy skierowanych do byłego prezesa PZPN. 

Iga Świątek numerem jeden w rankingu WTA

Iga Świątek w ostatnich miesiącach prezentuje coraz lepszą dyspozycję. Polka wygrała w tym roku już trzy turnieje i jest niepokonana od siedemnastu spotkań z rzędu. Dwa tygodnie temu wygrała Miami Open, a w finale pokonała Naomi Osakę. W ostatnim turnieju w Charleston Polka nie wystąpiła z powodu drobnego urazu. Ten czas tenisistka wykorzystała na odpoczynek w Stanach Zjednoczonych.

Iga Świątek i Robert KubicaRadykalna zmiana u Igi Świątek. Ekspert: Zasadne są porównania do Kubicy

Od początku kwietnia Świątek jest liderką rankingu WTA. Jest pierwszą w historii Polką, która przewodzi światowym listom. Tenisistka z Raszyna jest także aktualnie najlepiej zarabiającą zawodniczką na świecie. Do rywalizacji na kortach Świątek ma wrócić 18 kwietnia podczas turnieju w Stuttgarcie.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Więcej o: